Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-10T16:04:48+01:00
Aby wykonać to doświadczenie musimy dysponować kuchenką mikrofalową, ponadto potrzebujemy, kilka kulek winogrona oraz słoik. Winogrono kroimy wzdłuż na pół, a następnie tak otrzymaną jedną z połówek jeszcze raz na pół, ale tym razem w poprzek. Otrzymane w ten sposób dwie części winogrona wkładamy do mikrofali. Winogrona ustawiamy miąższem na zewnątrz w taki sposób, aby ich zewnętrzne części stykały się. Następnie całość przykrywamy słoikiem. Zamykamy mikrofale, ustawiamy najwyższą temperaturę i włączamy. Na efekty nie trzeba długo czekać, po chwili obserwujemy rozbłysk w postaci świetlistej kuli - to nasz piorunek kulisty.

Sporządzić w większym naczyniu kilkuprocentowy roztwór soli kuchennej (dodatek NaOH przyspiesza proces). Osobno oczyścić papierem ściernym kawałek folii aluminiowej. Na dnie naczynia z roztworem umieścić folię, a na niej położyć dowolny przedmiot srebrny (pociemniała łyżeczka do herbaty, moneta). Po pewnym czasie można zaobserwować zanik ciemnego nalotu na srebrze. Ogrzanie znacznie przyspiesza proces.

Weź perhydrol (woda utleniona w tabletkach można ją kupić w aptece lub allegro) + wybielacz i pusta paczka zapałek . zrób rozdziałke i po jednej stronie rozdziałki wybielacz a po drugiej perhydrol jak wezmiesz tyle samo wybielacza i perhydrolu to będzie musiał czekać 5 min i to wybuchnie.
Efekt musisz to pomieszać i uciekaj wydobędzie się dym a zapach jego to zgniłe jaja ;/

Weź 3 paczki zapałek 10 piłeczek pingpongowych wacik i siarkę z zapałek oraz piankę do włosów i pudełko po witaminach oraz izolację. zrób dziurę w pokrywce i oklej całe pudełko izolacją i pokrywkę też ale tak ją zaklej by dziura nie była zaklejona i by można ją zdejmować i zakładać włóż wacik na sam dół pudełka po witaminach tego oklejonego i potem potnij wszystkie piłeczki na małe kawałki i włóż je do papierowej siatki np na kanapki. tą siatkę z piłeczkami do pudełka po witaminach tego oklejonego i na samą górę włóż same końcówki zapałek a to drewnieko też i na koniec nalej na to trochę pianki i zamknij to pudełko na 2 godziny ta pianka wsiąknie i podpal to jak ci się uda nałożyć pokrywkę to dobry jesteś ale lepiej nie próbuj poprostu podpal
Efekt wzniesię 2 metrowy ogień

Proszek do pieczenia + woda zmieszac w duzych ilosciach i zamknac w jakims pojemniczku ale ta mieszanina musi zajmowac co anjmniej 9/10 objetosci pojemnika. A pojemnik po prostu rozsadzi ;)


Przygotuj:
- szklaną butelkę
- wodorotlenek sodu (czyli kret do udrażniania rur)
- glin (czyli folia aluminiowa
- H2o - trochę wody
- balon

Nasyp do butelki wodorotlenek sody i wrzuć kilka płatków podartej foli aluminiowej. Potem zalej to odrobiną wody ( nie za dużo) i załusz na wylot butelki balon.

Spostrzeżenie: Balon sam się napełnia gazem a płatki glinu znikneły
Wniosek: Tym gazem jest wodór.

UWAGA: po ściągnięciu balonika będzie widać ulatniający się gaz. Pamiętaj, że nie wolno go podpalać, bo wodór spala się wybuchowo! Nie bierz wodorotlenku do ręki i przy przeprowadzaniu doświadczenia zachowaj ostrożność!


a reszte zobacz tu
http://www.miasto.zgierz.pl/gim1/uczen/chemia/domowe.html