Przedstaw stanowiska sytuacji gdy kolega dostał 1 z klasówki , patrząc na sprawę 1. jako pesymista, 2. jako optymista po prezentancji swoich odpowiec na pytanie , która z pasja w klasie jest lepsza zyciu uzasadnij swój sąd pomocy ja niewiem mało ale dobrze bo to na dzis dzienki

2

Odpowiedzi

2010-01-10T16:11:41+01:00
Pesymista: Moj przyjaciel dostal jedynke z klasowki. Ten sprawdzian byl bardzo trudny. Pewnie nie uda mu sie jej poprawić.
optymista :
Moj przyjaciel dostal jedynke z klasówki. Jest zdolną osoba i na pewno uda mu sie poprawić tą ocenę.Wierze w niego.

Moim zdaniem w zyciu lepiej byc optymistą. Kiedy bedziemy myslec pozytywnie i miec do wszystkiego dobre nastawienie osiagniemy wiekszy sukces. Jednak bez ciezkiej pracy i nauki nic nie uzyskami. Nalezy byc optymistą pamiętając o pracy i poświęceniu oraz rozsądku w wyborach.
2010-01-10T16:18:06+01:00
1. Jako pesymista:

Kolega nie będzie się już uczył, bo po co się strać skoro i tak dostaje złe oceny. Rodzice będą na niego krzyczeli i nie będzie mógł wychodzić na dwór. Nie będę miał się z kim bawić.
On prawdopodobnie teraz będzie najgorszym uczniem w klasie.

2. Jako optymista:

Kolega będzie się teraz uczył dużo więcej, bo chce poprawić słabą ocenę. Rodzice na pewno zrozumieją jedną jedynkę i jak dzisiaj poćwiczy błędy, to wyjdziemy razem na dwór. On prawdopodobnie będzie co raz lepszym uczniem, bo zacznie co raz więcej pracować, żeby nigdy więcej nie dostać jedynki.

Moim zdaniem postawa optymisty jest dużo lepsza, ponieważ mając nadzieję na dobre rozwiązanie więcej rzeczy się udaje.