Odpowiedzi

2010-01-10T16:35:28+01:00
Większość metali nie jest używana przez nas w postaci czystej, lecz jako stopy, których co najmniej jednym składnikiem jest metal. Dzieje się tak, ponieważ czyste metale rzadko mają właściwości dostosowane do potrzeb, a można je łatwo poprawić, stosując różnorakie dodatki.
Własności fizyczne metalu, takie na przykład jak wytrzymałość, twardość, temperatura topnienia czy przewodność elektryczna i cieplna, zależą od jego struktury krystalicznej. Ta zmienia się zaś, gdy dodajemy doń domieszki. Powstały w procesie mieszania stop ma strukturę różną od struktur swoich składników, różne są także jego własności fizyczne. Niektóre stopy zawierają substancje niemetaliczne, jak węgiel, krzem czy fosfor, lecz większość składa się wyłącznie z metali. Jednym z najbardziej popularnych stopów jest stal - stop żelaza i węgla.

Ps.Niewiem Czy dobrze ale myślę że tak ;)
2010-01-10T16:51:32+01:00
Mosiądz-używany do produkcji klamek, jako spoiwo do spawania np.przewodów, rur metalowych przy blacharce konstrukcji samochodowych. Jest miękki, przewodzi prąd elektryczny ma niższą topliwość od żelaza.

Brąz-używany do produkcji tulejek, panewek do maszyn i urządzeń wyrabia się z niego medale. Jest mało ścieralny, miększy od mosiądzu

Spoiwo lutownicze (cyna lutownicza) jest to metal, stop cyny i ołowiu. Używany jest do lutowania (łączenia elementów) w elektronice. Jest miękki łatwo topliwy (dużo bardziej niż brąz i mosiądz.