Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T17:08:51+01:00
Bohater książki jest sierotą wychowuje go ciotka Polly ma przyrodniego brata Sida. Niedzielny,elegancki wygląd bluza z marynarskim kołnieżykiem,słomkowy kapelusz. Tomek nie był wzorem grzecznego chłopca.Sprytny,inteligentny wie jak oszukać ciocie. Kupuje od kolegów kolorowe kartki,by zostać wyrużnionym,a czięki temu dostrzeżonym przez Becky. Wie jak się wyłgać od malowania płotu.Potrafi przekonać Hucka,żeby wrócił pod opiekę wdowy Douglas.Skłonny do awantur,szuka zaczepki np.:Bójka bez powodu z nowym chłopcem w miasteczku. Zawsze działa pod wpływem emocji.Tomek to dobry i ciekawy przygód chłopak.Według mnie książka jest świetna,a najlepszy jest bohater Tomek.
proszee o naj:**
21 2 21
  • Niku
  • Rozwiązujący
2010-01-10T17:35:34+01:00
Tomek Sawyer jest dwunastoletnim Amerykaninem, który mieszka w St. Petersburgu. Wychowuje go ciotka Polly, ponieważ Tomek jest sierotą. Ma opinię rozrabiaka i łobuza. Marzy o wolności.
Chłopiec jest szczupły i niewysoki. Niebieskooki i ciemnowłosy bohater ma piegowatą twarz i figlarnie się uśmiecha. Ubiera się zwykle, a gdy przychodzi niedziela nosi eleganckie ubranie.
Tomek kradnie, okłamuje ciotke Polly, wagaruję, przeklina i pali tytoń. Jest roztrzepany i nie zastanawia się nad niczym. Przykładem tego jest zachowanie chłopca, kiedy Becky podarła książkę nauczyciela, Tomek bez wahania zrzucił całą winę na siebie.
Bohater miał również dobre strony. Był szlachetny i dobry, o złotym sercu. Był koleżeński, troskliwy i bardzo odważny.
Uważam, że Tomek jest wzorem przyjaciela. Posiada wiele negatywnych cech, ale też wiele pozytywnych. Gdybym go poznała, mogłabym się z nim zaprzyjaźnić.


31 4 31