Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T17:36:15+01:00
Dzisiaj życie w morzach i oceanach jest zagrożone przez gospodarczą działalność człowieka. Powodem są na przykład nadmierne połowy ryb. Prowadzą one do wyginięcia gatunków. Łowiąc ryby, pozbawia się jednocześnie pokarmu dla zwierząt żywiących się rybami. Często ludzie wyrzucają śmieci do rzek, które wpadają do mórz zanieczyszczając je.
21 3 21
2010-01-10T17:41:35+01:00
Powiedźmy że opisujemy Bałtyk.
Jest brudny i płytki.
A dlaczego jest brudny i płytki?
Ponieważ państwa które go otaczają swoimi rzekami zanieczyszczają go i jest brudny oraz płytki.
A dlaczego zanieczyszczają?
Otóż duże fabryki zamiast zrobić coś z odpadkami wolą wrzucić do rzeki,a z rzeki idzie do Bałtyku.Ludzie też tak robią wrzucają śmieci do rzeki.
Oraz łowienie ryb,jak wiadomo nie od dziś większe ryby żywią się mniejszymi rybami.
A połowy małych ryb stanowią to że duże nie będą miały pokarmu i nie przeżyją,co grozi wyginięciem wielu gatunków dużych ryb.

Polecam się na przyszłość:)
Jestem nawet dobra z przyrody więc jak coś to pisz:)
11 2 11
2010-01-10T17:46:01+01:00
Wpływ człowieka na hydrosferę polega za zmianie jakości i składu chemicznego wód oraz zaburzeniu stosunków wodnych na danym obszarze. Bezpośrednim wpływem negatywnym jest wypuszczanie ścieków do rzek i mórz. Pośrednim wpływem jest zanieczyszczenie powietrza. Ponieważ przez zanieczyszczenie powietrza powodujemy kwaśne deszcze... a te padają później do rzek i mórz. Również nadmierne łowienie ryb jest znaczącym wpływem dla zagrożenia dla życia w możesz i oceanach. Bardzo rozwinął się transport wodny: co z tym idzie? a mianowicie przewozy ropy naftowej. Której zdarza się wypadek, przez co ropa rozpływa się i giną ryby poprzez zatrucie.

Mam nadzieję że pomogłam,
Pozdrawiam :)
15 4 15