Odpowiedzi

2010-01-10T17:33:20+01:00
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlnie
Festiwal Filmowy w Sofii
Festiwal Filmowy 'Rozstaje Europy'
1 5 1
2010-01-10T17:36:03+01:00
11. Europejski Festiwal Filmowy jest organizowany przez Silver Screen we współpracy z ambasadami i instytutami kultury krajów UE w Polsce oraz Filmoteką Narodową w Warszawie. Patronem Honorowym 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego jest wybitny aktor i reżyser pan Andrzej Seweryn . Festiwal wspiera PISF oraz Fundacja Ryszarda Krauze.


4.Europejski Festiwal Filmowy prezentuje co roku, w okresie listopada i grudnia, niezależne produkcje filmowe z całego kontynentu. 4 edycja festiwalu objęła 13 nowych miast w tym Warszawę. W Teatrze Wytwórnia zostaną wyświetlone 22 filmy – fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe – z 17 europejskich krajów, nagrodzone na międzynarodowych festiwalach na całym świecie.

18. Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentART

dokumentart.jpg16 października w Szczecinie i niemieckim Neubrandenburgu rozpocznie się 18. Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentART. Spotkanie europejskiej innowacyjnej sceny filmu dokumentalnego będzie trwało do 21 października 2009r. W ramach festiwalu bedzie można obejrzeć około 120 filmów, w tym niemal 70 najnowszych obrazów filmowych z 19 europejskich krajów. Zaprezentowane zostaną filmy rejestrujące zmiany pomiędzy tradycją i awangardą, dotykające i przekraczające granice gatunku. Program międzynarodowy obejmuje dorobek wybranych szkół filmowych. Na tegorocznym festiwalu będą to 4 serbskie szkoły filmowe.

Festiwal ma również na celu promocję konstruktywnej dyskusji filmowców z Europy Wschodniej i Zachodniej w kontekście politycznego poszerzenia Europy, dlatego też obok konkursów filmów europejskich odbedzie się dodatkowe forum kina wschodnioeuropejskiego.

Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentART należy do najistotniejszych festiwali filmowych na Starym Kontynencie. Jego historia zaczyna sie w 1978 roku, a obecna formuła ukształtowała się wraz z początkiem lat 90.

Program festiwalu jest dostepny na stronie www.dokumentart.org.
1 5 1