Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T17:57:29+01:00
Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy. Dzisiaj uczniowie klas III kończą swoją edukację w gimnazjum. Każdy z was pójdzie w swoją stronę, zajmie się czymś innym. Nikt nie wie, co będzie w przyszłości. Może tak się zdarzyć, że już nigdy się nie spotkamy, dlatego powinniśmy pamiętać o tym, co było. Nie wolno nam zapomnieć o chwilach spędzonych razem, o przyjaźni, która jest jak owoc – pielęgnowana dojrzewa. Opuszczając szkolne mury robi nam się smutno, odżywają wspomnienia. Każdy z nas dobrze pamięta pierwszy dzień w szkole, byliśmy przestraszeni i zagubieni. Wtedy życzliwość nauczycieli spowodowała, że poczuliśmy się bezpieczniej. To oni wprowadzali nas w świat nauki, wpoili nam idee i pomogli wytyczyć ścieżki, którymi będziemy podążać do końca życia.

Nasze szanowne Grono Pedagogiczne doskonale wie, że nic, co dzieje się wśród młodych, nigdy nie było, nie jest i nie będzie odizolowane od całości.

Nie zawsze było dobrze. Wichry losu rzucały nas to na mieliznę, to na głęboką wodę. Z uporem dążyliśmy do postawionych sobie wcześniej celów. W znacznym stopniu pomogli nam w tym nauczyciele. To właśnie im chcielibyśmy teraz złożyć podziękowania płynące prosto z serc. Dziękujemy za to, że przekazaliście nam nie tylko podstawy wiedzy programowej, lecz także staraliście się nam wpoić zasady moralne. Choć często nie chcieliśmy zaakceptować Waszego zdania, po latach zrozumiemy słuszność Waszych decyzji i upomnień. Jesteśmy pełni wdzięczności za Wasz wysiłek i poświęcenie w trudnej drodze nauczenia nas czegokolwiek. Mimo naszych wielokrotnych oporów, udało Wam się osiągnąć ten cel.

Po podziękowaniach nadszedł czas na pożegnanie. Choć odchodzimy stąd, mamy nadzieję, że wspomnienie o nas pozostanie w murach tej szkoły jeszcze przez długie lata. My na pewno będziemy mile wspominać każdy moment nauki tutaj. Teraz, rozstając się, chcielibyśmy pożegnać wszystkich, którzy byli do nas nastawieni przyjaźnie i od których zawsze mogliśmy otrzymać pomoc. Żegnamy nauczycieli, dyrekcję, pracowników szkoły, a także wszystkich naszych młodszych przyjaciół i kolegów.
Nadszedł w końcu czas rozstania, czas podsumowania tego, czego nauczyliśmy się i tego, co przeżyliśmy. Nadszedł także czas na wspomnienia, wskazówki, przestrogi. Wreszcie nadszedł czas na opuszczenie szkolnych murów. Choć chwila ta zamyka pewien rozdział naszego życia, nie możemy mówić tu o końcu.

Za nami mniej lub bardziej udany start, przed nami przyszłość. Pamiętajmy, że świat należy do nas, bo przyszłość to młodzież.
6 4 6
2010-01-10T18:06:35+01:00
Tak oto właśnie nadszedł dzień,kiedy z wieloma z was widzę się po raz ostatni.
Dla wielu z was dzień ten jest dniem radosnym,dla innych smutnym.
Oto zamyka się kolejny etap naszej edukacji,rozejdziemy się,każdy w swoją
stronę.
Wrótce też rozpoczniemy naukę w nowej szkole,poznamy nowych kolegów i nowe koleżanki.Czekają nas nowe wywzwania,lecz tak jak i w naszej szkole
napewno spotkamy wielu przyjaznych ludzi,chętnych nieśc pomoc drugiemu.
Czas spedzony w szkole,to czas który wypełniał nasze dni obowiązkami,ale
były też chwile radości,wzruszeń,spotkań z ciekawymi ludźmi świata kultury,
polityki,oraz z wieloma osobistościami z naszej okolicy.
Wiem,że myślami będziemy wracac do tych dni,które wspólnie spędziliśmy
w naszej szkole,że nie jest to czas zmarnowany,tylko od nas zależy co zrobimy z tą wiedzą,którą tu dzięki wam drodzy nauczyciele zdobylismy.
Zawsze będziemy mile wspominac czas tu spędzony.
5 4 5