Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T18:02:17+01:00
Mały książę.Antoine de Saint-Exupery ,Przyjaźń lisa z małym księciem.
1. Teza;
Jeśli jest coś dobrego na świecie to jest to przyjaźń"
2. Argumenty;
a)Przyjaźń jest bardzo ważna w życiu bez przyjaźni nie ma szczęścia.
b)Przyjaźń podobnie jak miłość musi być szczera.
c)Przyjaźń jest piękna i powinna być na zawsze.

może byc.. jezlei nie to mi napisz a ja poprawie
2 4 2
2010-01-10T19:20:32+01:00
1. :
Tytuł lektury :
"Mały Książę"
autor :
Antoine Saint - Exupery
przykład :
Mały Książę z lisem.
Zaprzyjaźnił się z nim i dzięki niemu dowiedział się , co znaczą mądre słowa "Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Było to podczas pożegnania.
A Mały Książę oswoił lisa. Każdego dnia siadał bliżej niego.
Obserwowali się nawzajem i czekali na siebie z niecierpliwością.

2. :
W pełni zgadzam się z tezą sformułowaną w temacie "Jeśli jest coś dobrego na świecie to jest to przyjaźń"
Uważam, iż przyjaźń powinna mieć dla nas bardzo ważne znaczenie. Ludzie, którzy mają prawdziwych przyjaciół, mają najcenniejsze skarby jakie można posiadać. Są szczęśliwi. Jednakże często nie zdają sobie z tego sprawy. Może więc warto zastanowić się nad znaczeniem słowa "przyjaźń" ? Ludzie wierząc, że przyjaciołom zależy na nas, budujemy poczucie własnej wartości. Jestem pewna, że każdy z nas chciałby doświadczyć tego uczucia. Każdy z nas pragnie być kogoś przyjacielem. W swej pracy chciałabym przytoczyć parę argumentów. Pierwszym z nich jest na pewno to, że człowiek bez przyjaźni czuje się osamotniony. Nie ma z kim porozmawiać, komu się wyżalić. Przytoczmy tu np. sprawy sercowe. Prędzej zwierzymy się swemu przyjacielowi, niż komukolwiek innemu. Czyż nie? To właśnie oni nas wysłuchają, doradzają, dadzą jakąś życiową mądrą radę. Powoli przechodzę do kolejnego argumentu. Otóż jest nim pomoc od przyjaciela. To zazwyczaj od nich słyszymy tak proste słowa, a dające taką dużo potęgę uczucia, mądrości "wierzę w Ciebie". Ktoś bardzo mądry powiedział kiedyś, że przyjaźń "uskrzydla". Jest to absolutna racja. Należy tu wspomnieć o tym, że ludzie obgadują często osoby, których akurat nie ma przy tej rozmowie. Jestem pewna , że żaden prawdziwy , podkreślam prawdziwy przyjaciel, nie popełniłby owego błędu. Przytaczam tu słowa pewnego pisarza który bardzo mądrze napisał, że " przyjaciel nie obgaduje nas za naszymi plecami, tylko daje kopniaki tym, którzy próbowali na obgadywać ". Są to dość zabawne słowa, lecz zawierają w sobie dużo prawdy i to właśnie one mi bardzo utkwiły. Myślę, że te argumenty widać wyraźnie, iż "Jeśli jest coś dobrego na świecie to jest to przyjaźń". Przyjaźń jest absolutnie dobrą rzeczą i człowiek, który ją doświadczył powinien być z tego dumny. A ten który ma prawdziwego przyjaciela, niech czuje się dowartościowany, gdyż ma prawdziwy skarb.

Pozdrawiam! :)
4 3 4
2010-01-10T21:16:40+01:00
Dr. Dolittle i jego zwierzęta xd

Hugh Lofting

Papuga Polinezja uczy dokotora Dolittle języka zwierząt i dzięki tej umiejętności doktor pomaga wielu stworzeniom w ich problemach.
Mieszkając z grupą pierzastych i futrzastych przyjaciół, prowadzi z nimi wspólne życie pełne przygód i nieoczekiwanych zdarzen.

2. zgadzam się ponieważ na przyjacielu można polegać, zrzucać na niego tajemice, prawdziwy przyjaciel zawsze wesprze, podniesie na duchu
1 2 1