Odpowiedzi

2010-01-10T18:23:43+01:00
Napisałam char. Marcina Borowicza i Andrzeja Radka , a którą chcesz to wybierz :)

Andrzej Radek pochodzi z miejscowości Pajęczyn Dolny. Jego rodzice byli bardzo biedni . Nauczyciel ''Kawka" nauczał go pisać i czytać .
Andrzej Radek wydaje się postacią niesympatyczną , ale to tylko pozory . Andrzej posiada wrodzoną inteligencję. W gimnazjum w Klerykowie czuje się bardzo żle , ponieważ swoim nędznym ubraniem i chłopskimi manierami odbiega od rówieśników. Bohater zarabiał na swoje utrzymanie , a więc jest zaradny i pracowity . Bohater jest twardym człowiekiem i na pewno nikogo nie zawiedzie . Jest wytrwały i samodzielny .
Andrzej ma na sobie mundur , a na głowie czapkę , na plecach tornister , nosi buty na obcasach .
Andrzej Radek to godzien przyjażni chłopiec , który nie chciał zapomnieć o Polsce i języku ojczystym,


Marcin Borowicz był synem pana Walentego Borawicza , ubogiego szlachcica , właściciela majątku Gawronki . Bohatera poznajemy pierwszy raz , gdy ma on 8 lat , aż do ukończenia gimnazjum w Klerykowie . Marcinek w wieku 8 lat był duży , tęgi i muskularny . Nie był piękny lecz wyglądał miło i rozumnie . Jego oczy miały kolor czarny i połyskliwy , ukryte w cieniu gęstych brwi . Z czasem Marcinek zmężniał i wydoroślał .
Jako uczeń Marcin był inteligentny i ambitny , chociaż w gimnazjum zdarzały mu się wzloty i upadki . od czasu spotkania inspektora w teatrze rosyjskim stał się ulubieńcem nauczycieli . Założył kółko literackie i studiował literaturę rosyjską .
Stosunek Marcinka do ojczyzny kształtował się z latami , pod wpływem inspektora. Marcinek oczerniał swój naród , poddał się rusyfikacji . Przełomowym momentem w jego życiu stała się recytacja . Reduty , Ordona , pod jej wpływem chłopiec odnalazł swoją tożsamość narodową , pokochał Polskę.
Marcinka oceniam jako chłopca , który musiał przebyć długą drogę , aby odnależć swoje korzenie , aby stać się na powrót Polakiem .
4 5 4