Odpowiedzi

2010-01-10T17:59:51+01:00
...
* ponieważ nie zawsze słyszą od drugiego bliżniego to uczucie,
* kwestia wychowania w dzieciństwie
* po prostu wstydzą się

Okazywanie uczuć zawsze dla wszystkich było problemem. Owszem istnieją ludzie, którzy nie wstydzą się okazywania jakikolwiek uczuć. Jednak i są tacy, którzy wręcz tego unikają, ale czy prawidłowo? Wielu okazuje uczucia ale tylko w samotności, w ten sposób ukrywając przed światem to co czujemy do drugiej osoby. Moim zdaniem jest to nie prawidłowe jednak chyba nie do uniknięcia. Czasem staruszkom łatwiej przytulić się do drugiej osoby niż młode małżeństwo. Ale czemu tak właśnie jest? Nie wiem. Ludzie są bardzo zróżnicowani, nie którzy lubią wręcz pokazywać miłość inni wcale tego nie robią. Jednak pokazywanie uczuć jest bardzo potrzebne, bo przecież to dorośli uczą dzieci takiego zachowania .Czasem patrzę na tych młodych zakochanych, trzymających się za ręce. Patrzę i na tych o te pięć lat starszych. Gdzie te ręce? Jakoś tak każdy osobno, choć razem... Także i druga osoba poczuje się lepiej wiedząc, ze ktoś nie wstydzi się uczuć jakimi ją darzy i jest prawdziwa. Okazywanie uczuć jest bardzo ważne w życiu. To dzięki temu czujemy się lepiej, weselej. Od dziś przytulajmy do siebie ważne nam w życiu osoby, a zobaczycie, że wasze stosunki jeszcze bardziej się ocieplą.
2010-01-10T18:02:00+01:00
Wstyd taki może być wrodzoną lub nabytą blokadą psychiczną. Tylko od nas zależy jak podejdziemy do sprawy wyrażania uczuć. Tłamszenie ich w sobie może prowadzić do wielu zaburzeń , ze względu na to że emocje czy uczucia nie muszą być tylko pozytywne. Okazywanie uczuć w niektórych środowiskach może być odbierane jako okazanie swojej słabości czy też jako przedwczesne , fałszywe demaskowanie swoich zamiarów.

Tyle ode mnie . Każdy myśli inaczej , więc takie zadanie się raczej samemu powinno pisać ;)

Pozdrawiam.
1 4 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T18:02:03+01:00
Ludzie wstydzą się okazywać uczucie do drugiej osoby ponieważ myślą że będą odrzuceni, myślą także że się ośmieszą przed innymi osobami, ale jednak warto okazywać uczucie ponieważ nie będzie nas te uczucie przybijać itp. Jeżeli dziewczyna np. lubi jakiegoś chłopaka powinna mu o tym powiedzieć nie patrząc na to czy będziesz obgadywana czy będą się z Ciebie śmiać.