Odpowiedzi

2010-01-10T19:20:56+01:00
Napisze ci ogulnie o komunikatorach internetowych to jak pszeczytasz to sie połapiesz bo wszystkie dzialaja na tej samej zasadzie.Komunikatory to sposób na natychmiastowe komunikowanie się z przyjaciółmi w Internecie. Wydaje się, że bardzo przypomina to komunikację poprzez e-mail. Ale zauważyłeś jak uciążliwa może być krótka pogawędka za pośrednictwem poczty elektronicznej? Musisz klikać przycisk Odpowiedz, zastanawiać się nad wymyśleniem czegoś nowego, a następnie wysyłać. I długo czekać na przybycie kolejnej wiadomości. W przypadku komunikatorów piszesz wiadmości w oknie znajdującym się na ekranach u Ciebie i Twoich przyjaciół, a to bardziej przypomina rozmowę telefoniczną czy rozmowę twarzą w twarz.
Kolejna różnica pomiędzy komunikatorem a pocztą polega na tym, że w komunikatorach widzisz obecność przyjaciół, to znaczy czy ich komputer jest podłączony do Internetu w tym samym czasie co Twój. Możesz im błyskawicznie wysłać wiadomość i nie musisz czekać aż sprawdzą skrzynkę odbiorczą i przeczytają Twój e-mail. Wiadomość wysłana przez komunikator pojawia się na monitorze drugiej osoby prawie natychmiast. Oczywiście, jeśli nie chcesz być niepokojony, możesz zmienić swój status obecności, aby inni Ci nie przeszkadzali.
Komunikatory posiadają zabawne i użyteczne funkcje, które poznasz używając Kopete: rozmowy grupowe, transfer plików, emotikony sygnalizujące Twój humor.