Odpowiedzi

2010-01-10T18:56:56+01:00
Jak gdie kiedy

[akapit]Tydzien temu klasy szóste wybrały się na wycieczkę do teatru Groteska.
Obejrzały tam spektakl pod tytułem "Księżniczka i żaba".
[akapit]O godzinie ósmej piętnaście zebraliśmy się pod szkołą. Pięć minut później odjechaliśmy autobusem. Podczas podróży śpiewaliśmy piosneki umilające jazdę. Następnie, po godzinie dotarliśmy do celu. Przedstawienie rozpoczęło sie o godzinie dziesiątej. Było świetne - pełne śmiesznych tekstów i żartów, a aktorzy bardzo utalentowani. Później pobieglismy do garderoby, by zdobyć autografy. Kilka minut zajęło nam kupno drobnych przekąsek oraz wejście do autobusu.
[akapit]Długo będziemy pamiętać tę wycieczkę. A autograf jednego z aktorów zapoczątkował moją kolekcję, która teraz liczy 160 podpisów.Mam nadzieję, że pomogłam - Anek17
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T18:58:19+01:00
Wczoraj przwed szkoła spodkały się wszystkie klasy 6 aby udać się do warszawskiefgo teatru roma pt. „Balladyna” wystawianą przez świetnych warszawskich aktorów i aktorki.
kiedy poszliśmy na miejsce otrzymaliśmy bilety. Po chwili otworzyła się kurtyna i zaczął się spektakl. Przedstawienie zaczyna się w chwili, gdy rycerz gubi się w lesie i natrafia na starą chatę zamieszkałą przez ubogą wdowę. Akcja zaczyna toczyć się bardzo szybko. Rycerz jest zakochany w Balladynie i Alinie ii nie wie którą wybrać. Zazdrosna Balladyna zabija swoją siostrę i wychodzi za mąż za księcia. Od tej pory, aby utrzymać koronę zaczyna popełniać kolejne morderstwa. Jednak jej ręce splamione są krwią. Dostaje zasłużoną karę-ginie od uderzenia piorunem.
Bardzo podobała mi się gra aktorów a szczególnie ich kostiumy. Z podziwem patrzyłem na mężczyznę, który grał Kirkora, ponieważ sprawnie poruszał się w metalowej zbroi.
Najbardziej przejmującą sceną była śmierć tytułowej bohaterki, w której użyto niesamowitych efektów specjalnych-świetlnych oraz dźwiękowych. Dekoracje były raczej skromne, wykonane z kartonu, który stanowił tło.
Po dwugodzinnym spektaklu wróciliśmy całą klasą do szkoły i udaliśmy się na lekcje. Sztuka bardzo mi się podobała, lecz wolałbym oglądać ją w prawdziwym teatrze z dużo większą sceną, bogatszą scenografią i większej Sali z wygodniejszymi siedzeniamioraz lepszym nagłośnieniem.
Zachęcam wszystkich do obejrzenia dramatu, który kończy s ię sprawiedliwym wyrokiem, gdzie zło zostaje surowo ukarane.
5 4 5