Odpowiedzi

  • husi
  • Początkujący
2010-01-10T19:11:55+01:00
Zasady projektowania WWW

* Projekt czytelny i przejrzysty, nie przeszkadzający w zapoznawaniu się z zawartością.
* Strona ma zawierać grafikę by była miła dla oka, ale ilośc elementów powinna być taka, by strona szybko się ładowała (nawet w dobie szybkiego internetu ma to znaczenie).
* Elementy służące do nawigacji powinny być wyróżnione, ale nie stosuję do tego JavaScritów i Flasha ponieważ mimo ciekawych efektów możliwych do osiągnięcia, można zrobić stronę która w niektórych przeglądarkach nie będzie możliwa do oglądania.
* Elementy nawigacyjne umieszczone i wyglądające tak jak internauci są do tego przyzwyczajeni, w takich elementach zbyt duża pomysłowość to klęska.
2010-01-10T19:24:06+01:00
Umieszczenie w widocznym miejscu serwisu, najlepiej obok logo pou góry po lewej stronie sloganu reklamowego, określającego w krótki sposób główne przesłanie i misję serwisu internetowego
zaczynanie głównego tytułu strony, czyli znacznika TITLE od ważnych dla serwisu zagadnień (może to być np. nazwa serwisu lub firmy, dla której został on zrobiony wraz z krótkim opisem misji serwisu lub firmy); zdecydowanie złym pomysłem jest zaczynanie tego znacznika od “Witam na naszej fajnej stronie”
zamieszczenie na stronie odnośnika do sekcji, w której mamy możliwość dokładnego opisania firmy czy organizacji (tzw. sekcja “O firmie”)
tworzenie tzw. punktów startowych na stronie, czyli punktów, z których użytkownicy mogą w szybki sposób wykorzystywać możliwości serwisu i jego zasoby
umieszczenie w widocznym miejscu i standardowo nazwanej wyszukiwarki na stronie
umieszczanie przykładów treści lub próbek tego, co serwis oferuje tak, aby móc zachęcić użytkowników do korzystania z serwisu
tworzenie linków, które ułatwiają korzystanie z serwisu poprzez szybkie przejście w odpowiednie sekcje i umieszczanie w linkach słów kluczowych (często pierwszą rzeczą, jaką robi użytkownik na nowym serwisie jest próba znalezienia czegokolwiek, co może być kliknięte)
wykorzystywanie strony głównej do promocji najważniejszych produktów, najlepszych artykułów poprzez umieszczanie linków do nich
unikanie zbyt wielu kolorów, reklam i tzw. “wodotrysków”
unikanie zbyt ciężkiej i zbędnej tj. nic nie wnoszącej do treści serwisu grafiki.Prosze:)