W liście do kolegi napisz jakie uczucia wywolują w tobie polskie pieśni patriotyczne: Rota, Mazurek Dąbrowskiego, Warszawianka.
Daję dużo punktów więc prace bez sensu lub skopiowane zgłaszam jako niepoprawne. odpowiedzi proszę pisac tutaj! Wybieram najlepsze.

2

Odpowiedzi

2010-01-10T19:45:43+01:00
Miasto, dnia 10 stycznia 2010

Drogi kolego!

Piszę do Ciebie ten list, aby opisać Ci moje uczucia, które zostają wzbudzone polskimi pieśniami patriotycznymi. Pieśni typu Rota, Mazurek itp. wzruszają we mnie takie uczucia jak duma, spokój, wiara. Od takich pieśni człowiekowi lepiej się żyje. Czy ty też tak sądzisz??? Ja uwżam, że takie pieśni są potrzebne. Ja przy nich myślę o moich przodkach, którzy walczyli na wojnie, staram się zachowywać powagę. A jak ty postrzegasz pieśni patriotyczne? Ja jestem dumny z tego, że jestem polakiem i nie wstydzę się tego, a takie piueśni budują we mnie jeszcze większy podziw dla starszych pokoleń. Przeczytaj uważnie mój list i zastanów się czy myślisz podobnie.

pozdrawiam
Marcineq1234
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T19:59:27+01:00
Witaj Marku.!
Na początku mojego listu chcę Cię serdecznie pozdrowić. Miałem wczoraj lekcję muzyki i słuchaliśmy takie pieśni jak: Rota, Mazurek Dąbrowskiego i Warszawianka.
Kiedy słuchałem Roty budziła się we mnie siła Polski i wytrwałość. Ta piosenka świadczy o tym, że Polacy się nie bali niczego, że będą bronić swoją ojczyznę do ostatniej kropli krwi i nigdy się nie poddadzą w walce o swoje ziemie. Słuchając Mazurka Dąbrowskiego również wzbudzała się we mnie moc naszej ojczyzny. Ta pieśń była o tym, że to co nam wróg zabierze i tak mu to odbierzemy. Kiedy pani zaczęła śpiewać i grać na gitarze Warszawiankę poczułem wtedy wolność. Ta piosenka była o tym że zwyciężyliśmy i jesteśmy wolni jak orzeł. Te piosenki było o wojnie i wolności, ale najbardziej było o tym że Polska ma swoją własną wole oraz potęgę, której nie dorówna nikt.
Drogi przyjacielu to co ci opisałem to były moje uczucia wtedy kiedy słuchałem tych pieśni. Posłuchaj ich jak będziesz w domu i wtop się w rytm tej muzyki, a zrozumiesz o czym one dokładnie są.
2 3 2