Witam ;)
Bardzo proszę o zrobienie tego zadania... ;]
A temat jest taki:
Służba innym to obowiązek nas wszystkich. Swoje rozważania wyraź w formie felietonu lub listu otwartego zadanie musi zajmować całą kartkę A4.
Stefan Żeromski "Ludzie bezdomni"

Dzięki ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T20:06:44+01:00
Słuza innymto przedewzsystkim pomoc, powinniśmy pomagac sobie nawzajem z wieli istotnych powodów.O pomocy i miłosierdziu naczyłam wieki temu sam Bóg,mowi o tym władza i każda inna istytucja.Uważąm,że instynkt niesienia pomocy każdy z nas ma w sobie , tylko czasem jest on zagłuszony naszymi potrzebami lub lenistwem.
Dlaczego wart pomagac?Przedewszystkim usprawia i wpłaywa to pozytywnie na kontakt z innymi ludzmi.Jakze milo gdy sasiadka obdarzy nas usmiechem za pmoc przy niesieniu zakupow. Jeszcze lepiej kiedy sasiadka jest przesliczna dziewczyna,pomagając jej ,mozemy nawiązac znajomosc.Sprytne, prawda? Pomaganie jest fajne, zawsze kiedy zrobie jakis dobry uczynek poprawia mi sie samopoczucie, a na usta wpada uśmiech.
Ludzie dokoła są roznie uwrazliwieni na innych, Niektorzy nie zauwazają potrzebujących lub ich ignorują.Jako istota humanitarna powinnismy sie tego wystrzegac i z radoscia nieśćpomoc,czyz nie? Musimy pamietaj o jedenej zasadzie. Podarowane dobro wraca z podwójną silą.Tak ,wiec kiedy my bedziemy w potrzebie znajdzie sie ktoś kto nam pomoze. Wystarczy otowrzy swe serce na innych , czasem nawet krótka rozmowa okazuje sie pomocą dla samotnych czy ludzi dręczonych przez problemy.Matka Teres nie miala problemu z niesnieiem pomocy, Jej osoba byla przystanią dla chorych,głodnych , nieodzianych. Ludzie, przyjaciele. Wezmy przykład z tej wspanaiłej samerytanki.
Otwieranie sie na innch pomoze swiatu i sprawie ze zycie stanie sie lepsze dla wszystkich. To od nas zalezy jak bedzie sie nam żylo w spoleczeństwie, dlatego pomagajmy sobie wzajemnie.