Odpowiedzi

2010-01-10T20:15:51+01:00
Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Aten. Spotkanie z pilotem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Lutrak. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą) na WYSPY ZATOKI SAROŃSKIEJ - EGINA, POROS, HYDRA. Rano wypływamy z największego portu Grecji, Pireusu, na wyspę Egina. Stanowi ona praktycznie morską dzielnicę stołecznego regionu Attyka. Słynie z produkcji pistacji. Tu możemy fakultatywnie odwiedzić ruiny świątyni Afei - jednej z postaci bogini Ateny (VI-V w. p.n.e.). Odwiedzimy również wyspę Poros, maleńką, zieloną wyspę leżącą bardzo blisko wschodniego wybrzeża Peloponezu. Ostatnią z naszych przystani będzie przepiękna Hydra. Malowniczy port o wspaniałej architekturze urzeka każdego gościa, który tu zawita. Tu kryli się piraci, tu był międzynarodowy ośrodek polityki, handlu i szpiegostwa w czasie wojen napoleońskich. Obecnie jest ulubionym zakątkiem artystów i intelektualistów poszukujących spokoju poza gwarem Aten. Cena wycieczki obejmuje transport do i z portu, rejs oraz obiad na statku podczas rejsu. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg

Dzień 3
Śniadanie. Wycieczka na Argolidę. Postój przy KANALE KORYNCKIM, sztucznym dukcie wodnym łączącym Zatokę Sarońską z Zatoką Koryncką stanowiącą "wyjście" do Morza Jońskiego. Wyjazd od do MYKEN; znanych głównie z odkrycia wielkiego skarbu w grobie króla Agamemnona. Zwiedzanie: starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atreusza zwanym grobowcem Agamemnona. Przejazd do NAFPLION - byłej stolicy Grecji z początku XIX w., gdzie znajduje się m.in. położona na wzgórzu wenecka forteca - Palamidi. Przejazd do EPIDAUROS, zwiedzanie największego z zachowanych do dnia dzisiejszego starożytnego amfiteatru. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SPARTY, miasta z niezwykle bogatą historią; zwiedzanie Mystras (ruiny bizantyńskiego miasta). Wyjazd do MONEMVASII, określanej często Gibraltarem Grecji. Spacer brukowanymi uliczkami malowniczego starego miasta, położonego na skalistym cyplu. Przejazd do hotel. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do GYTHIO, malowniczego miasteczka portowego na południu Peloponezu (Lakonia), miejsca z którego zgodnie z legendą, Parys i Helena Trojańska uciekli do Egiptu. Przejazd na MATAPAN, najbardziej na południe wysunięty cypel Europy. Powrót do Monemavsii na kolacje i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do JASKIŃ DIRU, które są jednym z największych systemów jaskiń naciekowych w Europie, w większości zalanych wodą. Ponad półgodzinna przejażdżka łódkami. Przejazd niezwykle malowniczą trasą przez region Mani słynącej z bardzo charakterystycznej tradycyjnej architektury, którą stanowią domy-wieże mieszkalne (m.in. osada VATHIA). Przejazd wzdłuż pasma gór TAJGET, rozciągających się od płaskowyżu Megalopolis do południowych krańców półwyspu Mani. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Atenach. Nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do centrum ATEN. Zwiedzanie stolicy Grecji m.in.: Akropol ze Świątynią Nike Apteros, Partenon, Plac Sindagma z Parlamentem i Grobem Nieznanego Żołnierza. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Dla chętnych możliwość wykupienia tygodniowego pobytu w jednym z hoteli na Wyspie Evia.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T20:22:13+01:00
Witam wszystkich turystów

Jestem Emanuel i będe waszym przewodnikiem po tej wspaniałej Helladzie !!!
Na początek zwiedzimy teatr. To bardzo ważne miejsce gdyż tu grecy spotykali się i omawiali wiele spraw osobistych , jest to coś jak rzymskie łaźnie. Odbywały się tu pierwsze komedie i tragedie. Potem pójdziemy na Olimpie. To tu jak głosi legenda zasiadali bogowie greccy i bawili się !!! Teraz uwaga b zwiedzamy wąwóz w termopilach. To tu odbyła się słynna bitwa między grekami a persami więc to szczególne miejsce. Oooo , a oto wyrocznia w delfach. To czego doczyniła ta wyrocznia nie moge obrać słowa więc zajrzyjcie do swoich przewodników , a jeśli chcecie wiedzieć więcej skorzystajcie z niej , za małą opłatą ( 5 euro ) . A oto cel naszej podróży- Maraton to tu wybuchła wielka bitwa także między graekami a persami . Legenda głosi że wojownik który miał p[rzekazać wiadomość atenom ze bitwa została wygrana biegł wiele dziesiątek kilometrów gdzie potem skonał.

Tak więc zwidziliśmy najważniejsze rzeczy w Grecji. Jeśli chcecie wiecej zapraszamy za rok...