Odpowiedzi

2012-07-25T22:02:22+02:00


    Tematem moich dzisiejszych rozważań będzie zastanowienie się nad pytaniem czy marzenia są nam potrzebne. Moim zdaniem marzenia potrzebne są każdemu człowiekowi, ponieważ dzięki nim możemy poczuć się zdecydowanie lepiej. A jako przykład podam kilka argumentów.
     Uważam , ze marzenia są nam potrzebne , ponieważ marząc możemy w swoim życiu osiągać jakieś ważne cele. Często ludzie marzą o wykonywaniu konkretnego zawodu. I po to , aby te marzenia spełniły się jak najszybciej pracują ciężko , ucząc się pilnie w szkole. Niektórzy rezygnują z chodzenia do teatru czy na imprezy , bo szkoda im czasu na takie rozrywki, właśnie po to , aby zrealizować swoje marzenia.
     Sądzę , iż marzenia pomagają nam w oderwaniu się od szarej codzienności. Otaczający nas świat jest przepełniony fałszem i obłudą. Ludzi , których spotykamy na swojej drodze okazują się ludzmi , którzy myślą wyłącznie o sobie. A my nie godząc się na taki stan rzeczy marzymy , iż żyjemy w świecie gdzie ludzie są dla siebie życzliwi, mili i szczerzy. W takim momencie nasze samopoczucie zdecydowanie się poprawia.
     Kolejnym argumentem jest fakt, że ludzie , których życie jest bardzo monotonne, dzięki marzeniom mogą przeżywać wiele fascynujących przygód. I chociaż taka osoba w realnym życiu boi się nowych wyzwań , to w świecie marzeń może być odważnym rycerzem, władcą wspaniałego królestwa czy najlepszym sportwcem.
     Moim zdaniem marzenia są nam potrzebne , ponieważ dzięki temu możemy się znależć w zupełnie innym swiecie i to poprawi z pewnoscią nasz nastrój. A swoimi argumentami poparłam tezę , którą zamiesciłam na początku.

2012-07-25T22:37:52+02:00

Czy marzenia są nam potrzebne? Według mnie, są nie tylko potrzebne, są wręcz do życia konieczne!

Kazdy człowiek szuka drogi do szczęścia. W zasadzie w naszym życiu przewija się wspólne marzenie o szczęśliwym życiu. Jednym te marzenia się spełniają bardziej, innym mniej..Jednak marzymy wsztscy. Czasem zbyt mocno, czasem zbyt nierealnie. Jeśli pomagają nam przetrwać trudne chwile, to znaczy, że czasem trudno bez nich żyć..

Marzenia się z czasem zmnieniają, ale ciągle nam towarzyszą..W marzeniach jesteśmy lepsi i piękniejsi. Są tacy, co nie lubią marzyć, wolą działać..Nie tracą cennego czasu na zbędne bujanie w obłokach..Ale czymże byłoby życie bez marzeń, tęsknot, pragnień..To chyba właśnie dzięki np. dziecięcym marzeniom o lataniu powstały prawdziwe latające maszyny. Za wielkim sukcesem musiało kiedyś stać jakieś marzenie. Nie rezygnujmy z marzeń. Pozwólny im się urealniać, dajmy im szansę!

Pozdrawiam,

Rozmarzona Zuzka :)

 

1 1 1