,,dobrze widzi się tylko sercem ,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
rozwiń w swojej wypowiedzi pisemnej ten cytat i wykorzystaj wybrane związki frazeologiczne przyjaciel domu, przyjacielska pogawędka ! proszę zróbcie to pilne na jutro !!!:(

2

Odpowiedzi

2010-01-10T22:47:27+01:00
Kiedy będziemy prowadzili przyjacielską pogawędkę stwierdzimy że ,,dobrze widzi się tylko sercem ,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" ponieważ poznamy kogoś po jego charakterze, a nie po wyglądzie. Przyjacielem domu może być każda osoba wstępująca w progi naszej posiadłości, ale musimy pamiętać że ta osoba powinna być zawsze pewna.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T22:54:09+01:00
Według mnie ten cytat oznacza to, iż wszystko, to co w nas jest piękne, jest w środku nas, czyli w naszym sercu. Bo najważniejszy dla 2 osoby jest charakter a nie wygląd, który jak wiadomo nigdy nie pozostaje taki sam i on z czasem mija. Ten cytat mówi właśnie o tym, iż charakter zawsze pozostaje niezmienny, choć niektórzy mogą go ulepszać, bądź pogorszać. Wszystko to co jest piękne nie możemy zobaczyć u drugiej osoby "gołym okiem". Bo być może dla większości wygląd jest bardzo ważnym, istotnym elementem, ale tak na prawdę to charakter odgrywa istotną rolę w naszym życiu.
1 4 1