Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T23:04:54+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
W krajach slabo rozwinietych jednym z podstawowych zajec ludnosci jest rolnictwo - potrzeba wiec terenow pod uprawy. Jezeli liczba ludnosci wzrasta (a w krajach rozwijajacych sie kontrola urodzin jest bardzo slaba), potrzebne sa nowe tereny - a najprosciej sie je pozyskuje pprzez wycinanie lasow.

Drewno tez jest potrzebne jako surowiec budowlany na miejscu, a cena sily roboczxej jest niska i przez to cena drewna eksportowanego do krajow rozwinietych nawet po doliczeniu transportu i oplat celnych jest konkurencyjna w sotosunku do ceny drewna pozyskanego w krajach rozwinietych.

W krajach rozwinietych jest dosc wysoka swiadomosc eklogiczna i prowadzone sa akcje zalesiania. Dostepne sa tez drozsze i trwalsze materialy budowlane, a rolnistwo jest zintensyfikowane, nie ma wiec koniecznosci tak wielkiego pozyskiwania terenow ani surowca budowlanego.