Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-04-07T16:04:35+02:00
Zbyszko z Bogdańca z rodu ,,Tępa Podkowa", po śmierci rodziców został pod opieką stryja Maćka, który kocha rycerskie rzemiosło. Nic więc dziwnego, że chłopak znakomicie umie posługiwać się bronią od dziecka, jest silny niezwykle odważny, a pzry tym przystojny. ,,Tużprzy nim za stolem siedział młodzieńczyk o długich włosach i wesołym spojrzeniu, widocznie jego towarzysz lub giermek, bo przybrany także po podróżnemu, w taki sam powyciskany od zbroicy skórzany kubrak".
Łatwo daje sięunieść porywom serca, najpierw działa potem myśl, co co doprowadza go niemal do utraty życia (pochopnie ślubuje Danusi i nierozważnie zabiera się do wypełnienia ślubów, napadając na posła krzyżackiego). W uczuciach jest jednak stały-tak nakazuje mu honor, który jest dla niego, obok religii najważniejszym prawem. Los nieszczędzi mu prób i wyzwań. Dla stryja ryzykował życie w wyprawie na niedziwiedzia. W akcie szaleńczej odwagi podaczs polowania na tura ratuje księżną AnnęDanutę i swoją ukochaną. Porwanie Danusi, skazuje młodzieńca na wielkie cierpienie. A przy tym uosabia do Krzyżaków jeszcze większą wrogość i pogardę.
Zbyszko z Bogdańca wywołał na mnie ogromnie wrażenie, pomimo swojego losu nie poddał się. Ożenił się z kochającą Jagienką i wraz z dziećmi stworzył wymarzony dom w Bogdańcu.