Rozprawka.Wybrać jeden z tematów:
1.Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu „Mały Książe”
2.Twoje rozważanie na temat słów lisa z utworu "Mały Książe".
Niech to zrobią użytkownicy którzy dobrzi są z Polskiego i umią pisać rozprawkę.
Jeśli ktoś mi poda rozprawkę z internetu zgłaszam spam.
Czekam do poniedziałku do godziny 21:00

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T09:57:48+01:00
Czekam na naj :) z polskiego mam +5 :)
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu „Mały Książę”- rozprawka.

-------- Moim zdaniem słowa ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu", są bardzo mądre, a przede wszystkim sprawdzają się w praktyce. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.
--------Po pierwsze, każdy człowiek ceni sobie uczucia, takie jak miłość i przyjaźń. Ich właśnie nie da się zobaczyć, ale można przeżyć z drugą osobą. Nie należy zwracać zbytniej uwagi na wygląd. Liczy się charakter i usposobienie. Szybka ocena ludzi po ich ubiorze czy fryzurze nie prowadzi do niczego dobrego. Możemy tylko stracić okazję zdobycia przyjaciela od serca.
--Po drugie, wskazówka lisa, mimo, iż może się wydawać trudna do wykonania, wcale nie musi taka być. Jeśli ktoś czyta wartościowe książki to ma jakieś pojęcie o życiu. Umie podejmować właściwe decyzje i odważnie kroczy przez życie. Nie można wierzyć reklamom w doskonałe produkty czy ubrania. wszystko się kiedyś znudzi i straci swój urok. Przyjaźń może trwać i trwać , rzadko coś może ją rozerwać.
--Kolejnym argumentem jest fakt, iż człowiek może być w pełni szczęśliwy tylko mając przy sobie zaufaną osobę, z którą może porozmawiać o wszystkim i nie ma przed nią tajemnic. Takiego człowieka trzeba umiejętnie znaleźć, słuchając serca, nie podpowiedzi oczu.
-------Reasumując, stwierdzam, że lis miał rację. To, co najważniejsze nie jest widoczne i powinno się wytrwale szukać prawdziwych wartości. Trzeba zaufać sercu i nie dać się oszukać własnym oczom.


18 3 18