Odpowiedzi

2010-01-11T14:21:52+01:00
Mimo wieku,którego znakiem są srebrzyste włosy,Skawiński ma ruchy i postawę zołmierza.Ogorzała twarz kontrastuje z niebieskimi ocami.Malują się na niej smutek i przygnębienie,ale jest to twarz uczciwego człowieka.
Ma niezwykły życiorys. Jego zycie to wieczna tułaczka.Swój patriotyzm udawadnia biorąc udział w wielu wojnach.Jako młody chłopak walczył w powstaniu listopadowym.Po jego klęsce ucieka za granicę i zarabia na życie jako najemny żołnierz.Walczy w wojnie domowej w Hiszpani i następnie w walkach Francuzózw o podbój Algierii,uczestniczy w Wiośnie Ludów na Węgrzech.Zyskuję opinię wzorowego i odważnego żołmierza o czym świadczą liczne odznacenia i ordery.Tęskni za krajem,do którego,jako były powstaniec nie moze wrócić.Zakłada w Kaliforni farmę , która traci z powodu suszy.Próbuję także zawodu marynara i pływa na statkach handlowych.W Hawanie zkłada fabrykę cygar.Jednak i ten plan kończy się klęską.
Nic dziwnego, że w wieku 70lat Skawiński pragnie odpoczynku.Chce mieć dom, nawet samotny ale bezpieczny.Latarnia w Aspinwall wydaje mu się miejsce doskonałym.Przyjmuje posadę latarnika.Skawiński jest sumienny,pracowity i obowiążkowy.Jednak nigdy nie zapomina o swoim pochodzeniu i kraju.
17 3 17
  • Użytkownik Zadane
2010-01-11T14:24:19+01:00
Skawiński z Latarnika:

- głowny bochater
- starszy mężczyzna około 70 lat
-miał zonierską postawę i ruchy
-tułał sie po świecie
- gdy był juz zmeczony tułaniem sie został latarnikiem
- brał udział w walkach i powstaniach
5 3 5