Odpowiedzi

2010-01-11T18:23:21+01:00
Usowy ArcaVir Antivirus Protection pracuje w oparciu o nowoczesny silnik ArcaEngine, który dzięki modułowej konstrukcji opartej na mechanizmie wtyczek (plugins) jest wyjątkowo elastyczny i prosty w rozbudowie. Jest to szczególnie ważne w obliczu nowych zagrożeń, których niestety jest coraz więcej. Każda wtyczka spełnia określone zadania i odpowiada za detekcję określonego rodzaju wirusów, robaków albo trojanów. Poza rozwiązaniami skanującymi ukierunkowanymi na detekcję zagrożeń znanych typów, silnik posiada wyjątkowo silne mechanizmy heurystyczne (Heur.RoundKick), dzięki czemu poradzi sobie z szybko zmieniającymi się wariantami szkodników komputerowych.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T20:31:31+01:00
ArcaBit, producent oprogramowania ArcaVir wprowadził nową wersję pakietów zabezpieczających na rok 2009.

Do najważniejszych zmian w kolejnej generacji produktów zabezpieczających przygotowanych przez firmę ArcaBit należy zaliczyć nowe mechanizmy detekcji szkodliwych obiektów przyspieszające skanowanie, klasyfikację i przynależność do rodzin szkodników, dużo mniejsze obciążenie zasobów systemu, nowe mechanizmy detekcji wirusów polimorficznych i metamorficznych czy moduł do tworzenia kopii zapasowych istotnych dla użytkownika plików, pozwalający na wszechstronną konfigurację i definiowanie wielu, niezależnych profili.

Ponadto programiści wprowadzili nowy moduł administracyjny przeznaczony do zarządzania instalacjami pakietu ArcaVir nawet w największych sieciach. Usługa umożliwia skanowanie sieci w poszukiwaniu nowych komputerów, zdalną instalację pakietu ArcaVir na stacjach w sieci, centralne zarządzanie licencjami i dostępem do pakietu, audyt systemów w sieci, kontrolę nad aktualizacją systemów operacyjnych znajdujących się w sieci, możliwość definiowania konfiguracji dla całej sieci, dla grupy i indywidualnie dla stacji i znacznie więcej. Kolejną istotną zmianą jest nowy interfejs graficzny podzielony na dwa tryby ustawień dla użytkowników zaawansowanych oraz takich, którzy preferują ustawienia proponowane przez producenta.