Bardzo potrzebuje recenzji z filmu Amadeusz i nie moge wzaisc zadnej gotowej pracy:( Tutaj sie licza losy czy zdam czy nie zdam.
A wiec prosze was o napisanie mi tej recenzji zrobie wszystko zeby tylko ja otrzymać. Ja nie umiem pisac recenzji wiec nie wiem jak sie to pisze.

Napisz recenzje z filmu Amadeusz wszystkim tym ktorzy mi ja napisza bardzo dziekuje

ta praca mi jest potrzebna na 12stycznia czyli na jutro czekam do godz 10

1

Odpowiedzi

2010-01-11T21:22:31+01:00
"Amadeusz" opowiada historię wiedeńskiego muzyka nazwiskiem Salieri, który jest znany i szanowany na królewskim dworze. Jednak pewnego dnia do Wiednia przyjerzdrza Amadeusz Mozart i kompletnie odwraca jego rolę. Salieri staje się niesławny i nielubiany. Obmyśla więc okrutny plan, zlecając Mozartowi napisanie żałobnej pieśni, którą chce zagrać na pogrzebie słynnego kompozytora. Po rozstaniu z żoną, śmierci ojca, roztrwonieniu pieniędzy i pogrążeniu się toważysko i politycznie Amadeusz choruje i umiera. Salieri zaś powoli wpada w paranoję. Gdy jest już stary prubuje popełnić samobójstwo i trafia do domu dla psychicznie chorych.

Film ten jest niezwykle piękny i poruszający. Muzyka w nim była dopracowana i nastrojowa. Wydarzenia fikcyjne opierały się na prawdzimym życiu Mozarta. A obsada jest po prostu fenomenalna.