Jak nie wiesz nie pisz ani nie kopiuj . !
Z neta tez nie biesz bo zglaszam jako spam i jako zla odpowiedz . !!!Proszęę o Przezycia Marcina . ;p
Z lektury Maricn Kozera Autorka Maria Dąbrowska . !


Mam to na jtr Prosęę o Rozwiazanie . !Daje naj . ; *********
Dzięękuje . !

2

Odpowiedzi

2010-01-11T17:04:04+01:00
Pierwsze wątpliwości Marcina Kozery, co do tego - kim jest, zrodziły się podczas wycieczki po Londynie. Ambitny chłopiec wytrwale uczył sie języka polskiego, lecz po pewnym czasie opanowało go rozgoryczenie spowodowane trudnościami w nauce. Smutek i rozgoryczenie pogłębiły jeszcze ogólny stan niepewności chłopca. Odtąd wątpliwości nurtowały go stale, nie dajac chłopcu spokoju.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T17:07:25+01:00
Marcin Kozera jest tytułowym bohaterem noweli Marii Dąbrowskiej. Chłopiec z pochodzenia był Polakiem, ale od urodzenia przebywał w Anglii, jako syn polskiego emigranta. Gdy miał dwa lata zmarła mu matka, a obowiązek wychowywania syna spadł na mało zaradnego, pełnego trosk ojca.
Marcin mając 12 lat był wysokim i dobrze zbudowanym chłopcem. Miał czarne, najeżone włosy, ciemnowiśniowe usta i radośnie śmiejące się oczy.
Aby ocalić go przed wynarodowieniem i przygotować do wyjazdu do ojczyzny, ojciec polecił mu uczęszczać do polskiej szkółki. Już od pierwszych dni nauki zaimponował dzieciom swoją siłą i odwagą. Dla kolegów stał się ideałem, przywódcą, który dawał pomysły do różnych zabaw.
Języka polskiego uczył się bez chęci i bez przekonania, tylko ambicja nie pozwalała mu stać się gorszym od swoich kolegów z tego przedmiotu.
Chociaż był chłopcem kłótliwym, hardym i pełnym energii, rówieśnicy bardzo go polubili. On także darzył ich przyjaźnią. Spośród klasy wyróżniał Krysię, wobec której był opiekuńczy i troskliwy.
Jego największym problemem, odkąd zaczął się uczyć języka polskiego, było znalezienie odpowiedzi na pytanie: " kim jestem - Anglikiem czy Polakiem? ". Wiele trudu kosztowało go pokonanie samego siebie, własnych wątpliwości i dumy, by powiedzieć wreszcie: " jestem Polakiem ".
Uważam, że Marcin zasługuje na nasze uznanie, gdyż starał się sam rozwiązać swoje problemy i, choć nie było to łatwe, sam doszedł do słusznego wniosku i przekonania o swojej narodowości.


Liczę na najlepsze ;**
1 1 1