Witam wszystkich! Potrzebny mi jest wywiad z twoim dziadkiem lub pradziadkiem! Chodzi o czasy II wojny światowej... Jak to było w twoim miasteczku jak przygotowywaliście się do tej wojny w takim stylu pytania... Może być zmyślony.
P.S To idzie na konkurs
PS2: Jeśli masz pamiątki to zrób zdjęcia i dodaj do załącznika.

1

Odpowiedzi

2010-01-11T17:38:55+01:00
Jeżeli to idze na konkurs to powinna być twoja praca, a nie innych. No ale dobra pomoge ;p
-Dziadku musze zrobic z tobą wywiad, ponieważ biore udział w konkursie historycznym. Czy możesz mi opowiedzieć o || wojnie światowej?
-Dobrze, a co chcesz wiedzieć?
-Ile miałeś lat gdy wybuchła wojna?
-około 15 lat
-Czy można było odczuć to że zbliża sie wojna? że Rosja i Niemcy paktują za naszymi plecami?
Nie, nikt z cywili sie tego nei spodziewał. Pamiętam że było to bardzo ładny i bez chmurny dzień, sprzyjał on niestety niemieckiemu lotnictwu...Gdy tylko dowiedzieliśmy sie że wybuchła wojna...wpadliśmy w panike. Nie widzieliśmy co mamy robić. Moja mama zabrała mnie i moją młodszą siostre, która... zgineła 17września gdy Rosjanie wkraczali do polski, została zabita i zgwałcona przez sowieckiego żołnierza. Zabrała nas do naszej babci na wieś.
-Co robiłeś podczas wojny? Walczyłeś w opozycji?
-Tak jak prawie każdy młody chłopak, wraz z kolegami zaciągneliśmy sie do partyzantki, podaczas powstania Warszawskiego mój kolega zginoł od kuli niemieckiego snajpera, miał na imie Janek.
-Jakie były nastroje przed powstaniem?
-Waleczne. Każdy wiedział co sie szykuje, przed samym wybiciem godziny W na niebie pojawił sie wielki ciemny krzyż, nei wiedziałem o co chodzi, co to może być.
-Dziękuje Ci dziadku.


Dopisz jeszcze coś