Odpowiedzi

2010-01-11T17:36:25+01:00
J. Ch. Andersen Dziewczynka z zapałkami, bohaterka główna i tytułowa.Jest chuda i wątła. Piękne, jasne włosy spływają jej na ramiona, podwijając się na końcu. Ubrana jest brzydko i ubogo. Jedną ręką podtrzymuje fartuszek, w którym leżą zapałki, w drugiej trzyma ich wiązkę. Mimo mrozu i śniegu, chodzi boso. Twarz ma czerwoną i spierzchniętą, ręce i nogi sine z zimna. Nie wiadomo, ile dziewczynka ma lat ani jak się nazywa. Mieszka z rodzicami na strychu. Żyją w wielkiej nędzy, więc mała musi pracować i przynosić pieniądze do domu. W przeciwnym wypadku ojciec ją bije.Wiecznie głodna, bita, niekochana, wypędzana z domu na wiatr i mróz, ubrana w łachmany. Jej rodzice skazali ją na cierpienie i nędzę. Było jej tak źle, że prosiła babcię: "Zabierz mnie z sobą!". I babcia zabrała dziewczynkę do nieba - tam, gdzie nie ma głodu, strachu, ciemnych ulic, pogrążonych w śnieżnej zawiei. Tam dziewczynka będzie kochana i szczęśliwa - odbierze nagrodę za swe cierpienie. Naprawdę smutna jest nie śmierć bohaterki, lecz jej życie. Smutkiem napawa też zupełna obojętność dorosłych na niedolę dziecka. Śmierć nie była dla dziewczynki tragedią. Była ukojeniem, wybawieniem, przejściem do lepszego świata. I w ten sposób można spojrzeć na tę tragedię. Dziewczynka wzrusza, autor stworzył tę postać, by zwrócić naszą uwagę na dzieci, których los jest podobny do jej losu.
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T17:44:25+01:00
Shrek to tytułowa postać opowieści składającej się z części: ''Shrek'' ''Shrek2'' Shrek3''. Shrek jak nie trudno się domyśleć jest ogrem , który wiedzie szczęśliwe życie na swym bagnie wraz z żoną Fioną kilkorga dziećmi oraz przyjacielem osłem , który często wzbudza u Shreka złość. Ogier ten ma grubą skórę koloru zielonego , jest niskiego wzrostu posiada charakterystyczne uszy w kształcie małych trąbek. Jego duże oczy są koloru brązowego. Shrek nie posiada włosów , jego sylwetka jest dość obfita. Ogier mimo swojego odstraszającego wyglądu jest sympatyczny miły , umie wyrazić swoje zdanie, pomocny oraz przyjacielski. Ludzie żyjący nie opodal bagien Shreka pochopnie go oceniają.Uważają go za potwora bez serca , który zjada ludzi.
Shrek bije rekordy popularności wśród nas ludzi , jest uwielbiany przez nas i zachęcany do tworzenia nowych części wraz z nim przeżywamy niesamowite przygody. Moim zdaniem Shrek jako ogier jest bardzo przyjazny i nie śmiał by nikogo skrzywdzić chciała bym go osobiście poznać.
12 4 12