Odpowiedzi

2010-01-11T18:27:07+01:00
Kleszcz jest pasożytem zewnętrznym. Żyje kosztem swoich żywicieli na powierzchni ich ciał, przytwierdzając się za pomocą haczyków i przyssawek. Mając narządy gębowe przystosowane do wysysania krwi nakłuwają nimi skórę żywiciela i pobierają krew.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T18:29:53+01:00
Dorosłe samice są długości 3-4 mm, natomiast samce — 2,5 mm. Każde stadium rozwojowe kleszcza, tzn. larwa, nimfa i imago (czyli forma dojrzała), musi raz wyssać krew kręgowca, aby móc się dalej rozwijać. Cykl rozwojowy jednego pokolenia kleszczy trwa średnio 2 lata. Wzrost temperatury powoduje wzrost aktywności kleszczy, która rozpoczyna się na przełomie marca i kwietnia, a trwa do października/listopada. Maksimum aktywności zależy od czynników klimatycznych i przebiega w Europie Środkowej w dwóch fazach, tzn. w maju/czerwcu i we wrześniu/październiku. Wilgotne lato i łagodna zima sprzyjają rozprzestrzenianiu się kleszczy. Optymalne warunki dla kleszczy i ich żywicieli stanowią ekotony. Większość dotychczas dokładnie zlokalizowanych naturalnych ognisk infekcji to obszary przejściowe między dwoma różnymi typami roślinności, jak np. brzegi lasów graniczące z łąkami, polany, błonia nad rzekami i stawami, zagajniki z zaroślami, obszary, gdzie las liściasty przechodzi w iglasty lub odwrotnie, albo wysoki w niski, obszary zarośnięte paprociami, jeżynami, czarnym bzem i leszczyną. Kleszcze spotyka się na trawie, w niskich krzakach oraz w leszczynie. Wiszą na źdźbłach trawy i na spodzie liści, z tego powodu są niewidoczne.


powinno być to : - ) nie wiem to o kleszczach
3 5 3
2010-01-11T18:30:11+01:00
Myślę że chodzi Ci o coś takeigo:
Tasiemiec należy do grupy płazińców. Doskonale przystosował się do życia w jelicie dzięki płaskiemu kształtowi ciała, przyssawka i haczyka które przymocowuja go do jelita. Jest również obojnakiem, (samozapłodnienie). Wytwarza ogroma ilość jaj ok. 120 000 jaj. Nie posiadaja układu pokarmowego. Jego żywicielem pośrednim jest np. świnia a żywicielem ostatecznym człowiek. w świni z jaj wychodza larwy które dostaja się do mięśni. Tam czekaja aż ktoś je zje niedogotowany kawałek mięsa. I wtedy larwa w jelicie żywiciela ostatecznego przekształca się w dorosłego osobnika.
Tasiemce oddychaja beztlenowo gdyż nie maja dużego dostępu do tlenu.
4 3 4