Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T20:30:04+01:00
Wg mnie więzy społeczne jest to pewnego typu pokrewieństwo między ludźmi, np. obywatelami polskimi, bądź także między rodziną, klasą, więzy szkolne. Więzy społeczne wg mnie to też nic innego jak społeczeństwo, czyli zbiór osób połączonych ze sobą terytorium, instytucją, formą działania, wartościami kulturowymi. ogólnie mówiąc pewnym celem i dążeniami.

Rodzina jest najważniejszą jednostką społeczną, ponieważ to ona pozwala nam utzymywac dalej normalny, niezachwiany typ, element społeczeństwa. Rodzina daje nam możliwość dalszego rozmnażania się dzieci( nowych obywateli naszego państwa).Większość praw, obowiązków, zasad jest tworzona dla rodziny. Jesli by jej nie było i wszyscy np. chcieli by zostać singlami, to równowaga społeczna w przyrodzie została by znacząco zachwiana i większośc instutucji nie miała by sensu.

reguły i normy są potrzebne, poniewaz to one wyznaczają nam właściwy kierunek i zasady moralne, którymi musimy posługiwac się w zyciu. gdyby ich nie było to na świecien zapanowałoby totalne bezprawie i każdy mógłby robić to co by chciał nie licząc się z konsekwencjami swoich czynów.