1. Jesteś pasażerem jadącego samochodu i siedzisz w bezruchu na tylnym siedzeniu . Względem kierowcy jesteś ________ . tzn. względem niego __________ . Względem przystanku jesteś ________ , tzn. względem niego _____________ . Względem fotela jesteś ______________ , tzn. względem niego ____________ . Względem nad jeżdzającego znad przeciwka samochodu jesteś ___________ tzn. względem niego _______________ .

2. wyjaśnij sytuacje : Pasażer , siedząc w wagonie nieruchomym względem szyn i patrząc przez okno na wagony znajdujące się na sąsiednim torze, odnosi wrażenie że wagon w którym siedzi zaczyna się poruszać . Gdy spojrzy w okno po przeciwnej stronie stwierdza że nadal stoi .

PILNE BŁAGAM :)


1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T18:54:17+01:00
1. Jesteś pasażerem jadącego samochodu i siedzisz w bezruchu na tylnym siedzeniu . Względem kierowcy jesteś w spoczynku . tzn. względem niego nie zmieniasz swojego położenia. Względem przystanku jesteś w ruchu , tzn. względem niego zmieniasz swoje położenie . Względem fotela jesteś w spoczynku , tzn. względem niego nie zmieniasz swojego położenia. Względem nad jeżdzającego znad przeciwka samochodu jesteś w ruchu tzn. względem niego zmieniasz swoje położenie.

2.Jeśli prawdą jest, że sąsiedni pociąg porusza się względem naszego, to prawdą jest także, że nasz pociąg porusza się względem sąsiedniego pociągu (w I przypadku układem odniesienia jest jest nasz pociąg a w II sąsiedni pociąg). Żeby stwierdzić, który pociąg jest w ruchu względem stacji, należy spojrzeć na stację lub stojących tam ludzi i jeżeli odległość będzie się powiększać to będzie to oznaczć ,że jesteśmy w ruchu
175 4 175