Odpowiedzi

2009-09-27T18:44:12+02:00
W wielu naszych domach, między nami i rodzicami pojawiają się kłótnie i sprzeczki. Wywołane są różnymi poglądami i odmiennymi zdaniami na jakiś temat.
Jednym z powodów, przez który się kłócimy jest słuchanie muzyki. Wielu z nas pomaga w nauce, głośna muzyka, na przykład ja nie umiem się uczyć w ciszy. Moim rodzicom nie podoba się to, uważają, że do skupienia potrzebna jest cisza. Natomiast w moim przypadku jest inaczej. Więc, postanowiliśmy wspólnie rozwiązać ten problem. Każdy zaproponował swoje rozwiązanie.Doszliśmy do porozumienia, od tamtej pory mogę słuchać muzyki tak głośno jak chce, pod warunkiem, że będę zakładać słuchawki. Mi,również spodobał się ten pomysł i wszyscy byli zadowoleni. Uważam, że czasami warto iść na kompromis. Kiedyś bardzo późno wróciłam od koleżanki i z tego powodu miałam nie lada problemy. Rodzice byli na mnie źli. Od tamtej pory miałam dwumiesięczny szlaban na wychodzenia. Oczywiście, nie zgadzałam się z ich decyzją. Uważałam, że jestem zbyt surowa. Pewnego dnia nie wytrzymałam i postanowiłam powiedzieć rodzicom co mi leży na sercu. Po raz kolejny ich przeprosiłam i zapewniłam, że taka sytuacja już więcej się nie powtórzy. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu rodzice odwołali mi karę i teraz mogę wychodzić, pod warunkiem, że będę w domu o godzinie, którą prędzej ustalimy. Byłam wdzięczna rodzicom za to jak postąpili. Od tamtej pory staram się zawsze wracać na czas i nigdy się nie spóźniać.
Uważam, że można uniknąć konfliktu pokoleń, trzeba tylko rozmawiać z rodzicami. Mówić im co myślimy na dany temat i słuchać co oni maja do powiedzenia. Myślę, że każdy konflikt można rozwiązać, jeżeli obie ze stron pójdą na kompromis.
8 2 8