Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T19:30:19+01:00
Staś Staś Tarkowski jest czternastoletnim Polakiem wychowanym w Port-Saidzie. Przyjaźnił się z małą Nel, która była córką przyjaciela pana Tarkowskiego.
Chłopiec był większy i silniejszy od swoich rówieśników. Jego jasne włosy i niebieski oczy kontrastowały z opaloną twarzą. Staś zadziwiał swoją odwagą i miłością do Nel. W środku nocy wyruszył do obozu Lindego, aby zdobyć chininę dla przyjaciółki. Wyróżnił się swoim sprytem i pomysłowością, która niejednokrotnie ratowała im życie. Bohater był uczciwy i prawdomówny. Odmówił Mahdiemu gdy ten proponował mu wiarę w a Allacha wiedząc że nie spodoba mu się to.
Miał także jedną wadę. Był zarozumiały i pogardliwie mówił o ośmiu latach swojej towarzyszki. Był także ofiarny i opiekuńczy. Nie zawachał się oddać daktyle zarobione ciężką pracą, podczas gdy sam jadł jedzenie dla wielbłądów. Stać Tarkowski był lubiany przez wsztstkich i szybko się uczył. W wieku czternastu lat był jednym z najlepszych pływaków w Port-Saidzie, co nie mało znaczyło, gdyż murzyni pływają jak ryby. Tata chłopca był inżynierem i spotykał się z ludźmi mówiącymi w różnych językach. Czternastolatek często pomagał mu w pracy ucząc się przy tym języków jakim się porozumiewali np. ki-swahili, a pan Tarkowski troszczył się aby jego syn znał ojczysty język polski.
Uwązam że Staś jest bohaterem którego powinni się naśladować. Przetrwał ciężką podróż, w której niejeden dorosły człowiek by zginą. Tę postać należy szanować także za ogromną miłość do Nel dla której wiele razy narażał życie
śtaś ma 14 lat jest chłopcem mądrym i odważnym zawsze stanie w obronie jego młodszej towarzyszki 8 letniej Nel.Staś traktuje nel jak siostrę
2 1 2