Odpowiedzi

2010-01-11T19:37:41+01:00
Moim zdaniem wiara chrześcijan dotyczy przede wszystkim miłowania się wzajemnie. Wiara nakazuje nam naśladować Jezusa i głosić ewangelię każdemu. Człowiek powinien przestrzegać też 10 przykazań Bożych , bo to też jest bardzo ważne w życiu człowieka , szczególnie od 4 do 6
4 W niedzielę i święta .....
5 Nie zabijaj
6 Nie cudzołósz
Według mnie te 3 przykazania są najważniejsze w życiu człowieka , które najczęściej nie przestrzegamy .
Oczywiście o wiele razy jest więcej jest kradnięcie czegoś niż zabicie kogoś , lecz gdy się coś ukradnie to można oddać lu odkupić, ale życia nikomu nie oddamy i nie odkupimy!


Mam nadzieję że pomogłem :)
2010-01-11T19:46:23+01:00
A wg mnie wiara chrześcijańska dotyczy głównie nauki chrystusa i tego abyśmy ją praktykowali, czyli nie tylko chodzili co ndz i w święta do Kościoła, ale także byśmy modlili się każdego dnia za wszystkich ludzi, nawet za swoich wrogów i za to abyśmy im mogli z pełni serca przebaczyc. wiara ta mówi nam również o tym, abyśmy wypełniali słowa jezusa chrystusa napisane w starym i nowym testamencie i abyśmy "porady" w tej Ewangelii przenosili do naszego życia i wg nich żyli. np. jeśli kiedyś ktoś uderzy nas w policzek, to nie nalezy tej 2 osobie oddac tym samym tylko nadstawić 2 policzek. Wiara chrezścijańska karze nam miłować 2 bliźniego jak siebie samego.