Odpowiedzi

2010-01-11T19:49:30+01:00
Jeśli będą błędy to przepraszam... ;)
Temat może trochę oklepany, ale zawsze się sprawdza ;))


W dzisiejszych czasach młodzież bardzo dużo czasu spędza przed komputerem czy też telewizorem, nie zdając sobie sprawy z tego, z jaka szkodą dla siebie działają. Przesiadując przed monitorem lub ekranem telewizyjnym niszczą niezmiernie ważny zmysł jakim jest wzrok. Częściowo również słuch, ale to wzrok najbardziej. Promienie jakie wydają takie przedmioty mogą uszkodzić siatkówkę, często nieodwracalnie. Jakimś Zabezpieczeniem jest odpowiednia odległość, ale to też nie zapewnia bezpieczeństwa.
Zastanówmy się... Czy długotrwałe "męczenie" oczu m,a sens? Co my w tym czasie pożytecznego robimy? Czy Pisanie na Gadu-Gadu jest naszą pracą domową? Bądź też portal Nasza-Klasa... Co on ma w sobie takiego, że potrafimy siedzieć przed komputerem przez kilka godzin? Pomińmy czas, który poświęcamy na odrabianie prac domowych z pomocą komputera, Ale przeanalizujmy "ZA" i "PRZECIW". Gadu-Gadu... <<<Jestem "dostępny" czy "dostępna", bo jest ON albo ONA. A ja przecież nie mogę być gorsza od innych. Co z tego, że nikt do mnie nie pisze. Przecież nikt o tym nie wie. Niech myślą, że jestem, bo piszę z kimś "fajnym". A może ktoś rzeczywiście napisze? Poczekam jeszcze trochę. >>> Tak za pewne myśli przynajmniej część, tych, którzy korzystają z tej usługi. Ale po co to? Po co siedzieć tak bez czynnie i marnować czas, pieniądze rodziców i do tego marnować energię i zanieczyszczać przy tym środowisko?
Albo telewizja... Wyobraź sobie, że jesteś chory, albo chora, leżysz w łóżku i oglądasz przy tym telewizję? Nic ciekawego w telewizji nie emitują, ale odbiornik za wszelką cenę musi być włączony, bo może akurat na coś trafisz. I Pytania nasuwają się takie same jak przy komputerze.
Postarajmy się sobie odpowiedzieć na nie. Wyłączmy komputer i telewizor i zadbajmy o siebie, uszanujmy pracę naszych rodziców i przy okazji pomóżmy środowisku. Jeden ruch, jedno naciśnięcie guzika, a tak wiele możemy zrobić...
5 2 5