Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • mikh
  • Rozwiązujący
2010-01-11T20:15:18+01:00
Telefonia komórkowa przeżywa rozkwit, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nie jest to spowodowane modą, czy chęcią bycia na fali, ale przede wszystkim faktem, że telefony komórkowe są bardzo przydatne w codziennym życiu, a przy tym coraz tańsze. Telefonia komórkowa daje ogromne możliwości wymiany informacji. Pomijając zwyczajną możliwość przesyłania dźwięku (rozmowa telefoniczna), komórki umożliwiają także przesyłania wiadomości SMS, EMS, MMS. SMSy robią coraz większą karierę. Każdego dnia wysyłanych jest miliony krótkich wiadomości tekstowych. EMSy nie zrobiły wielkiej kariery i już chyba nie zrobią. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest nie obsługiwanie tego formatu wiadomości przez telefony NOKIA, których producent opanował około 50% rynku telefonów komórkowych. Wielką karierę przewiduję natomiast wiadomością MMS, które umożliwiają przysłanie multimedialnych (zawierających zdjęcia, polifoniczny dźwięk) wiadomości. Inny, coraz bardziej popularny sposób wymiany informacji to WAP. Dzięki temu „przenośnemu Internetowi” dysponując tylko telefonem możemy m.in. zarządzać kontem
bankowym (taką możliwość oferuje już większość liczących się w Polsce banków) czy zrobić zakupy. Bardziej zawansowane sposoby wymiany informacji poprzez komórkę to: GPRS (pakietowa transmisja danych oferująca szybszy i względnie tańszy niż poprzez GSM dostęp do WAP czy Internetu), JAVA (oferująca personalizacje telefonu poprzez odbiór grafiki, dźwięku, aplikacji), port IrDA (umożliwiający darmowe przysłanie danych pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w port) oraz Bluetooth i HCSD.
Możliwości telefonów komórkowych są coraz większe, a same komórki coraz tańsze. Dzięki tym malutkim urządzeniom nasze życie uległo zmianie. Niektórzy już nie potrafią żyć bez swojego telefonu - jest to już w pewnym sensie uzależnienie.
lubWiek XX i XXI to czas rozwoju najnowszej technologii. Właśnie w tym czasie powstała nowa forma komunikacji-telefon komórkowy. Ma on wiele zalet. W pełni zgadzam się z opinią że warto mieć telefon komórkowy. Poniższymi argumentami postaram się udowodnić słuszność mojej tezy.
Pierwszym moim argumentem jest możliwość szybkiego kontaktu między sobą. Przykładem tego jest szybki kontakt w razie jakiego kolwiek wypadku na drodze lub w jakim Kwolik innym miejscu ,w którym jest zagrożenie. Drugim przykładem na to że komórka ułatwia szybki kontakt jest to że nie musimy dużo płacić za rozmowy ,ponieważ możemy pisać tanio sms?y . Mamy do wyboru bardzo dużo operatorów sieci komórkowym wiec możemy je często zmieniać.
Drugim moim argumentem na potwierdzenie mojej tezy jest to że dzięki komórce mamy ciekawe formy rozrywki. Przykładem na to jest chociaż by odtwarzacz muzyki w nowszych modelach telefonu. Możemy mięć swoje ulubione piosenki zawsze przy sobie.
Następnym przykładem są gry, które znajdują się w każdej komórce .Zawsze gdy czekamy
Na coś lub kogoś z niecierpliwością możemy zabić czas grając sobie w tz. Strzelani lub wyścigi.
Trzecim i ostatnim argumentem potwierdzającym słuszność tej tezy jest korzyść dostępności informacji . Przykładem tego jest Internet. Gdy chcemy dowiedzieć się co aktualnie dzieje się w danym mieście wystarczy wpisać odpowiedni adres do przeglądarki w telefonie. Następnym przykładem jest możliwość ściągnięcia takiego programu jak micro bus
Umożliwiający sprawdzanie rozkładu jazdy autobusów w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie.
Z powyższych argumentów jasno wynika że warto mieć telefon komórkowy z tego względy gorąco zachęcam do kupna różnych modeli telefonów.
12 4 12
2010-01-11T20:17:33+01:00
Komórka w tych czasach jest potrzebna do komunikacji się z ludźmi może być przydatna ma wiele pomocy np : kalkulator , i wiele innych żeczy można przez niego słuchać muzyki !
Tyle :)
5 2 5
2010-01-11T20:24:22+01:00
Ostatnio na lekcji języka polskiego pani zadała nam pytanie Czy telefon komórkowy jest przydatny? Dla mnie wydaje się bardzo potrzebny. Podam kilka argumentów,które świadczą o tym.
Moim pierwszym argumentem jest to że bez telefonu nie dalibyśmy sobie rady.Gdy zabraknie elektryczności a chcemy porozmawic z przyjaciolmi najlepiej to zrobić własnie przez telefon komórkowy.
Uważam,że przez telefon komórkowy o wiele mniej pieniędzy zapłacimy rozmawiając niż w przypadku telefonu stacjonarnego.
Moim trzecim argumentem jest to że przez telefon komórkowy można wysyłać smsy i rozmawiać w każdym miejscu.
Moim czwartym argumentem jest to że telefon dostarcza nam także wiele rozrywki sa gry,pomaga w obliczeniach jest kalkulator jak i kalendarz.
Moim zdaniem telefon komórkowy w dzisiejszych czasach jest potrzebny myśle że przekonałam o tym innych;D
5 2 5