Odpowiedzi

2010-01-11T21:00:12+01:00
Mogę Ci napisać ce3chy i jaki był Marek Winicjusz w punktach, więc:
- Winicjusz:
* młody patrycjusz rzymski, postać fikcyjna w utworze " potomek" znanego konsularnego rodu patrycjuszy rzymskich, trubun wojskowy, poganin.
* był dzielnym, dumnym, niecierpliwym, nieposkromionym Rzymianinem. Był również osobieniem męstwa, zdecydowania, ogromnej siły, wielkiej odwagi wojennej. Miał ponadto dobre serce, czesto bywał porywczy, szczególnie jesli chodziło o sprawy dotyczącę jego wybranki serca - Ligii, Jego natura bywała nieokienłznana, często bywał gwałtowny, niemal dziki, nie potrafił hamować swego gniewu, często bywał bezlitosny dla swych niewolników.
* obcując z chrześcijanami dopiero wówczas zaczął poznawać ich naukęi jej zasady, prawy moralne i dotyczące 2 człowieka, przyjmuje chrezst, jest świadkiem, jak glaukus przebacza Chilonowi, wątpliwości w jego duszy rozpraszają się wówczas gdy słyszy słowa apostoła Piotra.
* odmieniony wyzwala swoich niewloników, daje im jakgdyby nowe, wolne życie.
* patrząc na orgie Nerona, widzi, iż źle się dzieje i że gdyby na siecie zapanowała miłość chrześcijańska, byłoby znacznie lapiej, ludzie byliby szczęśliwsi;
* jest typowym przykładem wpływu jaki chrześcijaństwo wywiera na pogan;
* jest postacią dynamiczną - przechodzi wielką, głęboką, wewnętrzną przemianę z typowego "brutala" (aroganckiego, okrutnego rzymianina), a staje się chrześcijaninem pokornie wyznającym naukę Chrystusa, a w tym pomoga mu miłośc zaoferowana przez Ligię.
2 5 2