Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-12T13:44:42+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Oddział Wehrmachtu - oddział świetnie wyszkolonej armii niemieckiej w czasie II wojny światowej (lub ogólnie za czasów III Rzeszy Niemieckiej). W książce Kamienie na szaniec zwykle mówi się o tzn. "Gruppe", czyli jednostce maksymalnie 12 żołnierzy.

Oddziały SS - skrót od Schutzstaffel, czyli idealnie wyszkolonych oddziałów specjalnych, które w czasie II wojny światowej "wsławiły się" przerażającą brutalnością. Drugim, podrzędnym zadaniem SS była ochrona Hitlera i podległych, wiernych mu ludzi. Jednostki SS przeznaczane były również do wielu zadań specjalnych.

Gestapo - tajna niemiecka policja, której zadaniem było zwalczanie wszelkiej antynazistowskiej opozycji w Niemczech i na terenach okupywanych.

GG - Generalna Gubernia (Gubernatorstwo) to obszar terytorialny utworzony w obrębie Polski podczas II wojny światowej. Obszar ten nie został bezpośrednio wcielony do Rzeszy, stając się jej terytorium, ale podlegał jej wpływom jak terytorium okupywane. Stolicą GG był Kraków.
111 4 111