Odpowiedzi

2010-01-11T23:26:11+01:00
1. Wg mnie powołanie jest wewnętrzy głos Boga - (sumienie), które podpowiada nam czy mamy iść drogą,np. właśnie do kapłaństwa, czy jednak mamy wybierać coś innego. Jest to jakgdyby przeczucie.

2. Kapłan jest to w pewnym sensie zastępca Chrystusa na Ziemi, oczywiście jeszcze wcześniej jest papież, ale kapłan to osoba, która w imieniu nauki Chrystusa przemawia do ludu i uczy nas dekalogu, ale również gdy trzeba potrafi nam dobrze doradzić i naprowadzić na dobrą scieżkę życia, a także przebaczyć winy i dać kolejną szansę.

3. Kapłan własnie upoina nas gdy robimy coś źle, potrafi nam wskazać dobrą drogę i to gdzie mamy się nią kierować. Potrafi wysłuchać, przebaczyć, ale też racjonalnie ocenić sytuację i zadać pokutę. Oczywiście kapłani udzielają nam ślubów, odprawiają wszystkie Msze, chrzczą, bierzmują młodzież, a także daje ostatniego namaszczenia i "prowadzi" pogrzeby.
2010-01-11T23:44:17+01:00
1. Nie ma czegoś takiego. Księża tak naprawdę idą w życiu na łatwiznę i dlatego wybierają zawód kapłana. Dostają pieniądze i samochody za czytanie regułek z pamięci oraz recytowanie zdrowasiek. Wstydzą się jednak do tego przyznać i tłumaczą ich wybór innym jako "powołanie".

2. Zadaniem kapłana jest tak omotać młodych ludzi, aby mieć wpływ na ich decyzje wyborcze oraz światopogląd.

3. Nie wiem, mogłoby ich nie być.