Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T09:34:13+01:00
Romantyczni bohaterowie to przede wszystkim postacie tragiczne,które stają w obliczu wyboru:szczęście własne czy wszystkich.
Jakiegokolwiek wyboru by nie dokonali,to wasze jedna ze stron poniesie klęskę,będzie cierpiec.
Tak właśnie jest w przypadku tych bohaterów,stają oni bowiem przed trudnymi wyborami,które bardzo często prowadzą do ich zagłady,ponoszą śmierc.
Werter jest wielkim marzycielem,nie godzi się przyjęcie obowiązujących norm obyczajowych i moralnych,a jednocześnie nie robi nic,brak mu zdecydowanego działania.Nieszczęśliwie zakochany ucieka na wies,gdzie próbuje odnaleźc ukojenie dla skołatanej duszy.Zakochany w pięknej Lottcie na chwilę zapomina o swych problemach.Miłosc ta jednak jest niszcząca,popycha go w obłed,a w kulminacyjnym momencie popełnienie samobójstwa.
Kolejnym przykładem jest Kordian,który początkowo wrażliwy,uczuciowy,w miarę dojrzewania zmienia się w rządnego sławy i uznania,goni za pieniądzem.
On również jest nieszczęśliwie zakochany,a miłośc ta próbuje go skłonic do samobójstwa.
Jednak w momencie kiedy dokonuje się w nim przemiana,dzięki której odnajduje sens i cel w życiu,to pomimo tego w swej walce jest osamotniony.
Również postac Konrada Wallenroda zasługuje na naszą uwagę.Jest typem bohatera,który działa dla ojczyzny ze szlachetnych pobudek.Poświęca się dla niej kosztem własnego i swojej rodziny szczęścia.Popełnia samobójstwo,chcąc w ten sposób zachowac twarz,a śmierc dla niego jest ulgą i wybawieniem.Wutworze istnieje konflikt moralno-etyczny pomiędzy dumą a honorem rycerskim.
Pomimo klęski jaką ponieśli,pobudki jakie nimi kierowały w ich postępowaniu,choc może nie zawsze zgodne z przyjętymi normami ukazują nam ich sylwetki,jako wielkich bohaterów,gotowych ponieśc nawet smierc.
1 5 1