Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T10:31:39+01:00
Graal jest to starofrancuska nazwa tajemniczego przedmiotu, przedstawianego jako drogocenna misa lub kielich, którym miał się posłużyć Jezus Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy i do którego Józef z Arymatei zebrał krew z jego przebitego boku.Graal jest nie tylko tajemniczym przedmiotem, jest on zarówno symbolem celu, do którego powinniśmy dążyć w życiu.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Życie mamy tylko jedno, więc powinnismy z niego korzystac jak najwiecej. Nie ma sensu siedziec bezczynnie w domu i czekac co przyniesie jutro, powinnismy spełniac nasze marzenia, niz pozniej pluc sobie w brode, ze moglem cos zrobic, a jednak tego nie zrobilem. Trzeba poszerzac swoje horyzonty, stawiac czolo kolejnym wyzwaniom, sprobowac wielu rzeczy i odnalezc swojego graala, znalezc cos co nas uszczesliwia. Poszukajmy celu, moze nawet kilku, do ktorych przez cale swoje zycie bedziemy dazyc. A kiedy juz osoagniemy to, co chcielismy zacznijmy od nowa. Wielu ludzi mozna podac jako przyklad na to, ze warto miec cel w zyciu i dazyc do jego spelnienia, są tego niezbitym dowodem, jedną z wielu taki osob jest Matka Teresa z Kalkuty. Traktowala ona wszystkich równo, jej celem byla pomoc blizniemu, nie liczyla na korzysci materialne. Trzeba odnalezc cele w zyciu, lecz pamiętajmy, aby te cele byly w miare naszych mozliwosci. Nie podejmujmy się wyzwan, ktore sa ponad nasze siły i zamias prowadzic do dobrego wyrzadzaja szkody. Graal to marzenie, cel, wiec miejmy ich jak najwięcej. Warto mieć pomysł na życie, gdyż czas jest nieubłagany, z dnia na dziej jetesmy co raz to starsi i czasem mozemy nie zdązyc czegos zrobic, wiec nie odkladajmy czegos na pozniej. Graala tworzymy my przez całe swoje zycie, wiec zadbajmy o toby był on wspaniały.
4 3 4
2010-01-12T10:42:17+01:00
Moim zdaniem każdy,bez względu na wiek,zamożność,wyznanie,czy kolor skóry powinien poszukiwać swojego Gralla.
Osiągnięcie jakiegoś celu daje nam ogromną satysfakcję,jednak jak przysłowie mówi nam,że,,bez pracy nie ma kołaczy".Przykładem może być osoba,która np.chce zdobyć dobry zawód,po to by w przyszłości mieć środki do życia,zapewniając tym samym byt sobie i być może swej rodzinie.Z początku wiadomo,musi troszkę popracować nad tym,powinien mieć też jakąś motywację.
Każdy z nas ma inny cel w swoim życiu,tak samo każdy z nas ma inne koleje losu...ważne jest jednak to,żeby obrać sobie taki cel,który dla każdego z osobna,będzie czymś bezcennym,taki cel który będzie ucieleśnieniem naszych najskrytszych marzeń.
Wiadome jest to,że w życiu najbardziej liczy się miłość i szczęście.Ale chcąc czy nie chcąc,na świecie jest coraz to więcej materialistów,dla których większe znaczenie mają sława,czy też pieniądze(przykładów nie trzeba daleko szukać...wystarczy zaczerpnąć trochę wiadomości z mediów,a okaże się,że nawet nasi polscy,sławni ludzie są materialistami).Tacy ludzie nie potrafią okazywać uczuć,nic ich nie interesuje,poza chęcią do jeszcze większego wzbogacenia się.Ale nawet na takich ludzi przychodzi kolej...kiedyś zrozumieją,że tak naprawdę najważniejsza jest rodzina,miłość,dobro innych osób.Gdy chcemy poszukiwać szczęścia,zauważamy jak ważna jest dla nas rodzina,która jest(a przynajmniej powinna)być podporą na dobre i złe.
Na szczęście jest wiele osób,dla których dobro człowieka jest czymś znacznie ważniejszym niż dobro materialne.Niektórzy bezinteresownie pomagają ludziom np.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,która od kilkunastu lat pomaga innym.Sprzęty zakupione przez Jurka Owsiaka,ratują życie wielu,niewinnym i bezbronnym dzieciom.Jest to pomoc zarówno materialna jak i duchowa,ponieważ daje szczęście młodym,nadzieję na lepszą i zdrową przyszłość.Do pomocy bliźnim namawiał też nasz rodak Jan Paweł II,który chciał żebyśmy modlili się za innych,nie krzywdzili ich,wspomagali w złych chwilach.
Uważam,że poszukiwanie własnego Gralla,powinno być celem każdego z nas.Trzeba starać się do niego dążyć.Zdobycie miłości to coś wspaniałego,to jest "coś"co podnosi człowieka na duchu.Dojście do wyznaczonego celu,spełnione marzenie,powoduje wiele dobrego w naszym życiu,wiele nas uczy.Sprawia, że nie czujemy się samotni,że wszystko widzimy w pięknych barwach,a także dostrzegamy piękno świata,rzeczy ,które kiedyś w ogóle nie miały dla nas znaczenia,były czymś mało ważnym,niezauważalnym.
2 5 2