Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-12T12:43:31+01:00
Anna Shirley - główna i tytułowa bohaterka utworu, córka Berty i Waltera Shirley, sierota. Ma 11 lat, jest szczupła i bardzo drobna. Ma piegi, grube rude warkocze i piekne , ogromne zielonoszare oczy.
Chociarz los Ani do chwili przybycia na Zielone Wzgórze był bardzo smutny, dziewczynka umie zachowac pogode ducha. Twierdzi ; ,,Wiem z doscwiadczenia ze prawie zawsze można się z czegoś cieszyć, jesli sie tego mocno pragnie''. Stara się zawsze postępować w myśl tej zasady.Ania jest bardzo wrażliwa, impulsywna. Głębogo przezywa kazda radosc i smutek. Ania ma zawsze swoje własne zdanie i niełatwo z niego zrezygnuje. Trudno ją także do czegokolwiek zmusić. Aby udowodnić swoją odwagę i słuszność swoich racji, dziewczyna jest gotowa na wszystko. Ma ambbicję. Nie znosi, by zartowano z jej wyglądu, poniwaz sama uważa się za brzydką. Dlatego długo nie może wybaczyć Gilbertowi że nazwał ją ''marchewka'', zwłaszcza że zdarzyło się w obecności klasy i wszyscy mogli się z niej śmiać.
Ania jest wierną przyjaciółką, dzili się z Dianą wszystkim, co ma. Jest także mądra,odważna i ma zdolność podejmowania włąściwych decyzji. Kiedy podczas nieobecności państwa Barry ich małaa córeczka zachowała na krup, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Ania ratuje dziecku życie.


to nie jest skopiowane z neta lecz ja tegow cąłości sama nie ułożyłam korzystałam ze swoich wiadomości. Możesz sprawdzić chociarz ja już to zrobiłam. nie ma tego na necie jest bardzo podobne ale nie takie samo. ;))
troszke sie namęczyłam licze na wynagrodzenie :D :)))))
1 3 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T13:16:42+01:00
1.Ania Shirley byłą sierotą. Jej rodzice Berta i Walter- zmarli, gdy miała 3 miesiące. Od tej pory dziewczynka nie mogła znaleźć nigdzie miejsca dla siebie. Odkąd była na tyle duża by zajmować się młodszymi dziećmi, to ciężko pracowała na swoje utrzymanie. Nigdzie nie doznała miłości, dopóki nie trafiła do Maryli i Mateusza Cuthbertów na Zielonym Wzgórzu.

2.Ania zanim trafiła na Zielone Wzgórze to uważana była za brzydką, ponieważ miała rude włosy i piegi. Była także bardzo szczupłej sylwetki. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu w wyglądzie Ani zaszły duże zmiany. Po tym jak Ania nieszczęśliwie zafarbowała włosy i musiała je ściąć. Włosy Ani wtedy ściemniały i nabrały piękną kasztanową barwę. Zbyt chuda figura nabrała kształtów a piegi zbladły.

3. Ania była dziewczynką wrażliwą, impulsywną, nie potrafiąca opanować swoich emocji oraz bardzo gadatliwą. Cechowała ją prostolinijność, prawdomówność i wielka szczerość. Mówiła prawdę , nawet tą najgorszą prosto w oczy. Skłonność do fantazjowania i popadania w zadumę doprowadziła Anię do niejednej katastrofy. Ania była bardzo zdolną, ambitną i pracowitą uczennicą. Bardzo pokochała Marylę i Mateusza, szanowała ich i potrafiła okazać im wdzięczność za wszystko co dla niej zrobili.
5 3 5