Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-25T12:23:58+02:00
Jak wiemy na terenach górski trudno jest uprawiac cokolwiek.Ukształtowanie terenu uniemożliwia, w duzym stopniu rozwój rolnictwa.Głownie rolnictwo opiera sie na hodowli owiec, bydła, które mozna wypasac na górskich łakach.
Turystyka jest głównym, ale nie jedynym źródłem utrzymania wielu rodzin. Rozwwój turystki ma olbżymi swpływ na rozwój handlu na tamtejszych terenach. Główna zasada im wiecej turystów tym leprzy handel artykułami czy to spożywczymi ,czy przedmiotami artystycznymi , ludowymi(rekodzieo). Wczasowicze przyjezdzajacy na narty czy też na piesze wedrówki po długim dniu wieczorem lubią wyjsć zjeść i zabawić się. Kawiarnie i restauracje dobrze wtedy prosperuja, tworza sie nowe miejsca do pracy. Przyjeżdzając w góry zazwyczaj turyści zatyrzymują się w domach przywatnych, gdzie na swoje żuczenie moga mieć wyrzywienie. Niektóre rodziny zyja z turystyki. w górach jest tyle dobra sytuacja że przyjechac mozna zwsze, góry sa miejscem atrakcyjnym zarówno w lecie jak i w zimie.
Promowanie terenów górskich ma na celu zwabienie do siebie dużej rzeszy turystów którzy za wszystko zapłacą, dajac tym samym prace a w efekcie zarobek.
6 2 6