Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-12T15:13:06+01:00
Wydaje mi się, że sfera bycia rodzicem jest bagatelizowana często w naszym życiu.

Myślę, że tu mowa o dwóch kwestiach. Pierwsza dotyczy postrzegania hierarchii wartości rodziny, tzn. czy rodzina jest faktycznie w naszej hierarchii wartości na pierwszym miejscu. Dużo osób mówi, że rodzina jest najważniejsza, ale to tylko teoria. W praktyce zdarza się, że pod pretekstem pracy i zarabiania na rodzinę, zaniedbujemy ją. Często zdarza się u ojców, że pracują dłużej niż muszą. Natomiast tak naprawdę nie podejmują głębszej refleksji nad tym, co dla rodziny jest najważniejsze: kupienie jakichś dodatkowych rzeczy, czy też spędzenie czasu z dziećmi. Tu powstaje cała masa różnych wybiegów, głównie związanych ze sprawami materialnymi. Tak naprawdę zamiast dawać dzieciom czas, kupujemy dla nich rzeczy.

Widzimy często, że w domach jest mnóstwo zabawek i to drogich. Jeżeli spojrzymy na to czysto racjonalnie, to często nie są one przeznaczone dla dzieci. Np. zabawka trzykrotnie większa od dziecka - czemu ona służy? Chyba tylko zaspokojeniu rodzica, który ma często wyrzuty sumienia związane z tym, że nie poświęca dziecku czasu.

Czasami używa się pewnych słów-wytrychów, np. „jakość czasu poświęcanego dzieciom”. Niektóre gwiazdy show-businessu mówią: „Wprawdzie nie mam dla dziecka czasu w ciągu tygodnia, ale w weekend się nim zajmuję na 200%”. Ale to tylko oszukiwanie siebie, bo wówczas rodzic nie jest kimś normalnym w życiu dziecka, jest jedynie osobą, która co jakiś czas go odwiedza. Tego nie da się potem nadrobić. Czytałem wypowiedzi osób bardzo zamożnych, które całe życie zarabiały dla rodziny, a potem usłyszały od dzieci: tato, ja tych pieniędzy nie potrzebowałem. Potrzebowałem twojego czasu, którego niestety mi nie dałeś.

okres do 3-go roku życia jest bardzo ważny. Niektórym wydaje się, że wystarczy by takie dziecko było najedzone, wypoczęte i umyte. Jednak dziecko w tym czasie rozwija się w niesamowitym tempie, również w obszarze cnót, w obszarze dobrych nawyków.
2010-01-12T15:13:09+01:00
Mój rodzic powinied być szczupły czarne włosy mieć super charakter powienien mi na wszystko pozwalać kupywać żeczy ubranai itp . fajnie by było jak mnie zabierał na imprezy i zloty aut tuningowanychi żeby był moim sponsorem