Odpowiedzi

2009-09-25T16:06:14+02:00
Rolą informatyki jest kształcenie komputerami młodych ludzi, którzy w przyszłości będą świadomi nowej technologi, której używa już coraz więcej firm ^^ Żeby było im łatwiej to opanować po to istnieja lekcje informatyki.^^ Ale nie tylko po to ;D Komputer zarządza wieloma opcjami, więc można łatwiej i szybciej cos zapisać, policzyć i wysłać bez wydawania wiekszych kosztów, ale również bez wychodzenia z domu. ^^ Praca na komputerze po prostu jest prostsza, niz wysyłanie listów pocztą <gdyż ona dochodzi po kilku dniach> czy obliczanie czegoś. Na komputerze jest też możliwość wydrukowania papieru, zdjęcia itd. Na wyciągnięcie ręki ;p Istnieje też internet, z którego łatwo i szybko zaciągniesz potrzebnych informacji.

Nie wiem czy dobrze i czy nie jest za mało ale niestety nic więcej nie przychodziło mi do głowy ^^ mysle, że o to chodzi w tym zadaniu ;D
5 2 5
2009-09-25T16:36:05+02:00
W dzisiejszej gospodarce informacja to jeden z najważniejszych zasobów. Zarządzanie nią stanowi o możliwości działania na rynku. Mamy XXI wiek. Dziś każdy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy korzysta z dobrodziejstw informatyki. Aby odpowiedzieć na pytanie do czego potrzebna jest nam informatyka należy najpierw poznać definicję tego wyrazu.Informatyka według encyklopedii wirtualnej polski to: [łac.], dziedzina nauki i techniki zajmująca się metodami zapisywania, przechowywania i przetwarzania informacji, zwł. za pomocą sprzętu komputerowego; obejmuje teorie informatyczne, budowanie systemów informatycznych (w tym programowanie), budowę i działanie sprzętu komputerowego, zastosowanie metod informatycznych w różnych dziedzinach działalności ludzkiej i in.; stała się wyodrębnioną dziedziną nauk. w latach 60. XX w.; Jej początki sięgają jednak XVII–XIX w.
3 3 3
2009-09-25T16:37:45+02:00
Informatyka jest potrzebna we wspułczesnym świecie, ponieważ musimy znać się na komputerach w przyszłości. będzie to potrzebne za kilkanaście lal i teraz też musimy znać się na komputerach żeby coś w przyszłości coś robić. potrzebna nam informatyka, ponieważ jak byśmy chcieli zostać informatykiem to będzie potrzebne znajomość z komputerem. informatyka jest potrzebna by znać się na komputerach, by coś w rzyciu osiągnąć.
5 2 5