Przeczytaj informację o dawnych zabawach w czasie karnawału. Dokończ ostatnie zdanie.
W czasie karnawału na balach bawią się dzieci i dorośli. Często przebierają się w różne stroje i organizują konkursy. Czy wiesz, że ma to związek z ludowymi tradycjami?
W dawnej Polsce najciekawsze zabawy karnawałowe urządzano na wsiach. Bardzo często skakano w rytm muzyki przez kłodę drzewa położoną na środku izby. Kobiety trzymały wiązkę lnu i starały się podskoczyć bardzo wysoko. Wierzono,że ta, której uda się to najlepiej,będzie miała najwyższy len na polu.Gospodarze tańczyli,skakali,śpiewali piosenki i przyśpiewki, aby odpędzić złe duchy i zapewnić sobie urodzaj plonów. W niektórych wsiach przebierano za kozę wybranego młodzieńca. Biegał on po całej izbie, straszył dzieci, śpiewał piosenki, życzył gospodarzom urodzaju na polach. Był częstowany różnymi smakołykami. Uważano, że te tańce mają magiczną moc.Wy również wierzycie, że warto się pięknie przebrać i zostać królem lub królową balu. Ma to przecież przynieść szczęście i wróży powodzenie. To właśnie jest ślad przeszłości w Waszych zabawach. Wprawdzie stroje karnawałowe zmieniły się, zabawy,gry i konkursy-również,ale............................ .

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T16:06:32+01:00
...ale tradycja pozostała.

możesz to tak zakończyć... bo w tym tekście w sumie jest mowa o tradycji i o tym, że jednak coś tam u nas zostało ze starych czasów.
2010-01-12T17:50:41+01:00
W czasie karnawału na balach bawią się dzieci i dorośli. Często przebierają się w różne stroje i organizują konkursy. Czy wiesz, że ma to związek z ludowymi tradycjami?
W dawnej Polsce najciekawsze zabawy karnawałowe urządzano na wsiach. Bardzo często skakano w rytm muzyki przez kłodę drzewa położoną na środku izby. Kobiety trzymały wiązkę lnu i starały się podskoczyć bardzo wysoko. Wierzono,że ta, której uda się to najlepiej,będzie miała najwyższy len na polu.Gospodarze tańczyli,skakali,śpiewali piosenki i przyśpiewki, aby odpędzić złe duchy i zapewnić sobie urodzaj plonów. W niektórych wsiach przebierano za kozę wybranego młodzieńca. Biegał on po całej izbie, straszył dzieci, śpiewał piosenki, życzył gospodarzom urodzaju na polach. Był częstowany różnymi smakołykami. Uważano, że te tańce mają magiczną moc.Wy również wierzycie, że warto się pięknie przebrać i zostać królem lub królową balu. Ma to przecież przynieść szczęście i wróży powodzenie. To właśnie jest ślad przeszłości w Waszych zabawach. Wprawdzie stroje karnawałowe zmieniły się, zabawy,gry i konkursy-również, ale tradycja się nie zmieniła.
2010-01-12T18:02:28+01:00
...ale duch zabaw pozostał ten sam.


1 5 1