Odpowiedzi

2010-01-12T16:04:36+01:00
Bolesław Chrobry był pierwszym królem Polski, urodził się w 967 roku, a koronowany został w 1025 roku w tym roku również zmarł. Od czasu koronacji dobrze rządził swoim krajem, wzbudzał podziw i uwielbienie u poddanych. Bolesław był znany przede wszystkim z dobrego serca, odwagi i sprawiedliwości.
Król był silnym, dobrze zbudowanym męszczyzną. Bolesław Chrobry posiadał gęstą brodę i wąsy. Jego włosy były kręcone. Ubierał się w barwne ubrania, bogato zdobione szaty i jego głowę zdobiła drogo cenna złota korona.
Bolesław Chrobry był władcą rozważnym, posiadał niezliczone oddziały wojska. Był on również bardzo religijną i pobożną. Z dużym szacunkiem odnosił się do kapłanów. Sprawy kościoła były najważniejsze. Kościół opsypywał wieloma podarkami.Dobrze odnosił się również do poddanych, niezależnie od ich stanu majątkowego. Wysłuchiwał biednych, którzy skarżyli się na swój los. Pomagał pokrzywdzonym, nie żałował pieniędzy na cele charytatywne. Dawał wiele podarków ubogim. Bolesław był bardzo sprawiedliwym człowiekiem dla każdego znalazł czas, nawet gdy był zajęty odkładał swoje sprawy aby pomóc poddanym w rozwiązaniu ich problemów i kłopotów. Dla niego najważniejsze nie były skarby i inne kosztowności. Dobro kraju i chwała kościoła była najważniejsza. Bolesław Chrobry był człowiekiem szlachetnym, odważnym, mądrym. Poddani obdarzali dużym szacunkiem.
Uważam, że Bolesław Chrobry był bardzo dobrym władcą. Zaciekawiła mnie bardzo jego sprawiedliwość i pobożność. Myślę, że Bolesław był najbardziej zasłużonym królem. Był jest i będzie otoczony sławą, na która sobie zasłużył.

To jest dla mnie krotka charakterystyka, zajeła mi 3/4 strony A4. Myślę, że powinna być dobrze bo za to dostałam 5.....