Zaprezentuj treść dowolnie wybranej Przypowieści (chodzi o takie przypowieści jak: "przypowieść o synu Marnotrawnym", "Przypowieść o siewcy", "Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie", "Przypowieść o robotnikach w winnicy")i zinterpretuj jej ukryte znaczenie. (To ma być na jedna stronę w zeszycie,nie więcej.)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-25T18:52:06+02:00
Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.

Zbójcy pojmali człowieka idącego pustynną drogą z Jerozolimy do Jerycha. Obrabowali go, ciężko ranili i pozostawili umierającego przy drodze. Przechodzący obok, głównie żydowscy kapłani, nie zwracali uwagi na leżącego nieszczęśnika. W końcu pewien Samarytanin zatrzymał się, opatrzył jego rany, zabrał do gospody i pielęgnował. Ponieważ musiał ruszać w dalszą drogę, zapłacił karczmarzowi za dalszą opiekę nad rannym, obiecał, że wracając pokryje ewentualne dalsze koszta.
Czytając tę przypowieść, trzeba wiedzieć, że Samarytanie byli znienawidzeni przez Żydów. Tu zaś Samarytanin okazuje się nie wrogiem, lecz bliźnim, kieruje się miłością. Tak powinien postąpić każdy z nas. W każdym człowieku winniśmy widzieć bliźniego.