Odpowiedzi

2009-09-25T18:52:42+02:00
Czas tzw. letni to czas lokalny, który dany kraj przyjmuje dla danego okresu roku, zazwyczaj różniący się o godzinę od standardowego czasu geograficznego. Pomysł "czasu letniego" powstał na skutek braku synchronizacji czasów lokalnych w poszczególnych krajach - zbyt duża dowolność w ustalaniu czasu lokalnego. Zmiana czasu jest formą doraźnego skorygowania tego błędu lub po prostu efektem "owczego pędu" - zmieniamy czas na letni, bo inni zmieniają. W XXI wieku tłumaczenie o rzekomych oszczędnościach energii nie ma sensu. Każdy człowiek stosuje indywidualny sposób na życie (również nocne). Równie dobrze można przesuwać kalendarz o jeden dzień do tyłu żeby mieć dłuży jakiś miesiąc w lecie a potem ten dzień zabrać w miesiącu zimowym. Takich pomysłów można wymieniać wiele. Zmiany czasu mają spowodować pozornie efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego (nie marnować światła słonecznego)
2009-09-25T19:01:08+02:00
Czas tzw. letni to czas lokalny, który dany kraj przyjmuje dla danego okresu roku, zazwyczaj różniący się o godzinę od standardowego czasu geograficznego.
2009-09-25T19:47:53+02:00
Czas letni to czas lokalny, który dany kraj przyjmuje dla danego okresu roku, zazwyczaj różniący się o godzinę od standardowego czasu geograficznego. Zmiany czasu mają spowodować efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego (nie marnować światła słonecznego). Latem standardowy czas geograficzny jest przesuwany o godzinę do przodu więc czas aktywności człowieka jest lepiej dopasowany do godzin, w których jest najwięcej światła słonecznego.