Odpowiedzi

2010-01-12T17:13:20+01:00
Julia:Miała 14lat. Była bardzo posłuszna rodzicom (przed poznaniem Romea), była rozważna bardzo ładna. Rodzice chcieli by wyszła za Parysa. Julia gdy poznała Romea zmieniła swoje zachowanie nie do poznania. Straciła oparcie w rodzicach, gdyż przestała zgadzać się rodzicom. Zaczyna bronić swojego stanowiska. Ryzykuje życie dla ratowania związku z Romeem Monteckim. Na końcu popełnia samobójstwo.

Romeo: Miał on około 18-20 lat, gdy go poznajemy jest nieszczęśliwie zakochany w Rozalinie i, przez ta miłość jest smutny. Ucieka od świata. Po czasie na balu w domu Kapuletich poznaje Julie. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Julia też go pokochuje. Po czasie spotykań biorą potajemny ślub. Romeo zabił Tybalta i Parysa. Był porywczy i poświecił swoje życie zabijając sie dla Julii. Zabił się wypijajac trucizne.

licze na naj :):):)
1 5 1
2010-01-12T17:16:00+01:00
Julia-głowna bohaterka dramatu romantycznego Williama Shakespeara pt:''Romeo i Julia''.Jest młodą zaledwie czternastoletnią dziewczyną.Sprawia wrażenie dobrze wychowanej i posłusznej.Trochę buntownicza dziewczyna odmawia ślubu z mężczyzną ,którego rodzice jej sami wybrali.

Romeo-tytułowy bohater dramatu''Romeo i Julia''. Na początku dzieła wydaje się być niedojrzały, marzycielski, i gotowy do miłosnych uniesień. Prawdziwa miłość Romea-Julia bardziej uczyniła go dorosłym, uspokoiła go, dodała rozsądku. Miłość do ukochanej i wiadomość o jej śmierci popycha go do samobójczych czynów.