UZUPEŁNIJ ZDANIA... DAM NAJ!!!!!

Sole to związki chemiczne, które zbudowane są z .................... lub ...................... oraz ..................... . Na ogół sole występują w przyrodzie w postaci ..................... o wiązaniach ...................... . Nazwy soli pochodzą od nazwy anionu reszty kwasowej i nazwy metalu z podaniem jego wartościowości. Nazwy soli kwasów beztlenowych przyjmują końcówkę ............ . Nazwy soli kwasów tlenowych przyjmują końcówke ......... .

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T20:07:09+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Sole to związki chemiczne, które zbudowane są z KATIONÓW METALI lub KATIONU AMONU oraz ANIONÓW RESZT KWASOWYCH. Na ogół sole występują w przyrodzie w postaci KRYSZTAŁÓW o wiązaniach JONOWYCH.
Nazwy soli pochodzą od nazw anionu reszty kwasowej i nazwy metalu z podaniem jego wartościowości. Nazwy soli kwasów beztlenowych przyjmują końcówkę -EK. Nazwy soli kwasów tlenowych przyjmują końcówkę -AN.
230 3 230